Kanal V
KBT Çocuk Oyunu İle Perdelerini Kapattı

KBT Çocuk Oyunu İle Perdelerini Kapattı

Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), çocuklara özel olarak sahnelediği Küçük Prens ve Düşleri adlı oyun ile Kasım ayına veda etti.

KBT, Kasım ayı tiyatro etkinliklerine Küçük Prens ve Düşleri adlı çocuk oyunu ile veda etti. Bu sezon yetişkin seyircileri için Abdülhamit Han’a prömiyer yapan KBT, çocukları da Küçük Prens ve Düşleri adlı oyun ile buluşturmuştu.

Çocuklardan büyük ilgi

Antoine De Saint- Exupery’in kaleme aldığı Küçük Prens ve Düşleri adlı oyunu, Aylin Arslan yönetiyor. Müzikleri Sonay Yener, ses ve ışık tasarımı Mustafa Uçak imzalı tek perdeli gösteri, uçağı arızalanınca bilmediği bir yere iniş yapan pilotun içindeki çocukla karşılaşmasıyla başlıyor. Minik izleyicilerinde merak ve heyecan duygusu uyandıran oyunda, insanları mutlu eden şeylerin aslında ne kadar basit gereksinimler olduğu anlatılıyor. KBT, Kasım ayı tiyatro etkinliklerine çocukların büyük ilgi gösterdiği Küçük Prens ve Düşleri adlı oyun ile veda etti.Tarihi Rum Ortodoks Kilisesi Aya Yorgi’nin 4 milyon TL harcanarak 3 yılda yapılan restorasyon çalışmaları sona erdi.

Kepez Belediyesi’nin kreşleri, etüt merkezleri, spor kursları ve yetişkinlere yönelik Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) kurslarında 188 öğretmenin…

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.