Kanal V
Gündüz ilaç, akşam tuval başında

Gündüz ilaç, akşam tuval başında

Asıl mesleği eczacılık olan, aynı zamanda ilahiyat bölümünde öğrenim gören ressam Handan Yılmaz'ın resimleri, "Üç Fırça, Dört Tarz" isimli sergide yer aldı.

ANKARA - AYŞE BÜŞRA ERKEÇ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığının desteğiyle hazırlanan "Üç Fırça, Dört Tarz" isimli sergide eserleri yer alan ressam Handan Yılmaz (39), AA muhabirine yaptığı açıklamada, eczacılığı para kazanmak için yaptığını söyledi.

İnsanların birbirine saldırdığı bir dünyada kendisinin ise resme, sanata ve renklere saldırdığını ifade eden Yılmaz, böylece ruhunun ihtiyaç duyduğu huzuru yakaladığını belirtti. İnsanlarla diyaloğuna bu huzurun yansıdığını dile getiren Yılmaz, sanatın yaratılıştan gelen bir yetenek olduğunu, resimle ilgili eğitim almadığını ifade etti.

İlkokuldan bu yana çizimler yapıyor

Gündüz eczacılıkla, akşam da resimle uğraştığını anlatan Yılmaz, sanatın kendisi için vazgeçilmez bir tutku olduğunu, resim yaparken bilinmeyen yönlerini keşfettiğini ve adeta çoğaldığını ifade etti. Yılmaz, insanlara faydalı olmak için önce insanın kendine faydası olması gerektiğine dikkati çekti.

İlkokuldan bu yana çizimler yapan Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu:

"Resimlerimin sergilenecek hale gelmesi için profesyonel anlamda güzel çalışmalarımı 5 yıldır yapıyorum. Resim yapmak bana bir hedefe odaklanmayı öğretti. Bazen resmi tamamlamak için uykusuz kaldığım zamanlar oluyor ama her şeye rağmen renklerle uğraşmak çok güzel bir şey, çünkü tamamen iç dünyamın zenginliğini dışarıya resim aracılığıyla aktarıyorum. İçimde bitmek tükenmek bilmeyen bir kaynak var gibi hissediyorum ve onu tuvale yansıtmak çok hoşuma gidiyor." 


Kaynak: AA

Editör:

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.