Kanal V
12. Ankara Kitap Fuarı Sona Erdi!

12. Ankara Kitap Fuarı Sona Erdi!

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının da yer aldığı on gün boyunca devam eden 12. Ankara Kitap Fuarı sona erdi. ATO Congresium’da 16-25 Şubat tarihlerinde düzenlenen fuara, 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı.


Kurum sergiliğini ziyaret eden Ankaralı okurlar eser yelpazesinin genişliğine değinerek kitapların yayın dünyasındaki önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu bünyesindeki AKMB bu yıl fuarlarda yeni bir uygulamayı hayata geçirerek eserlerini yayımladığı bazı yazarları okurlarıyla söyleşi ve imza günlerinde bir araya getirdi.
Kurum yayınlarından olan ve üçüncü kez basılan Türk Kültüründe Ağaç Kültü adlı eserin yazarı Doç. Dr. Pervin Ergun fuar vesilesiyle 17 Şubat Cumartesi günü AKMB sergiliğine konuk oldu, okurlarıyla söyleşti ve kitaplarını imzaladı.
Bilim Tarihinde Türkler ve Osmanlılar’da Bilim ve Teknoloji adlı yayınların yazarı Prof. Dr. Melek Dosay Gökdoğan, 18 Şubat Pazar günü okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzaladı.
Tıp tarihine meraklı kitapseverlerin ilgi odağındaki Prof. Dr. Esin Kahya, 24 Şubat Cumartesi günü konuğu olarak İbn-i Sina’nın El-KânûnFi’t-Tıbb’ı ile Mustafa Behçet Efendi ve Türkçe İlk Fizyoloji Kitabı’nı imzaladı ve okurlarıyla sohbet etti.
(İHA)Artvin'de önümüzdeki günlerde hizmete girecek kitap görünümlü kütüphaneden, aktif kütüphane üyesi 15 bini bulan Batman'a da inşa edilecek.

9. Kocaeli Kitap Fuarı’nın konuğu olan Amerikalı siyaset bilimci Norman Finkelstein, İsrail’in Filistin’de her üç yılda bir soykırım yaptığını…

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Pınarbaşı Mahallesi'nde 10 bin 500 metrekare alan üzerine yapımı devam eden Kongre ve Fuar…

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.