Kanal V
Görme Engelli Rümeysa'ya Diploması Yetmedi

Görme Engelli Rümeysa'ya Diploması Yetmedi

SIRADAKİ HABERİMİZ BİR AZMİN HİKAYESİ. ISPARTA'DA YAŞAYAN VE DOĞUŞTAN YÜZDE 62 GÖRME ENGELLİ 21 YAŞINDAKİ RÜMEYSA KARADUMAN, ENGELLİLERE YÖNELİK EĞİTİM KURUMLARINDA OKUMAK YERİNE ZORU BAŞARIP SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDU. KARADUMAN OKULU BİTİRDİ AMA İŞ BULAMADI. HAYALLERİNDEN VAZGEÇMEYEN GENÇ KIZIN HEDEFİ, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI BİRİMİNDE SOSYAL HİZMETLER UZMANI OLARAK GÖREV YAPMAK.

Isparta’da yaşayan 21 yaşındaki doğuştan yüzde 62 görme engelli Rümeysa Karaduman, Kız Meslek Lisesinden mezun oldu.

Sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünü kazandı. 

 Üniversiteyi 2 yılda başarıyla tamamlayıp bu yıl mezun olan Rümeysa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapmak istiyor. 

Görme engeliyle okulunu başarıyla tamamlayan Rümeysa, şimdilerde evde, ameliyat olan annesinin bakımıyla meşgul oluyor.

Karaduman, bunun yanısıra kendisi gibi engelli olan kişilere ve özellikle sokakta yaşayan çocuklara yardımcı olmak istiyor.

Devlet büyüklerine seslenen Rümeysa Karaduman, yardım talebinde bulundu. Eskişehir’de gerçekleştirilen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonasına katılan bayan ve erkek Adıyamanlı judocular kazandıkları 2 altın madalyayla döndü.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş'in Gazipur ilindeki görme engelli çocukların yurtlarıyla okulları arasında daha rahat seyahat…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.