Kanal V
24 Ağustos Dünya Turu

24 Ağustos Dünya Turu

24 Ağustos Dünya Turu

1-ÇİN

 

HATO TAYFUNU, HONG KONG'U VURDU 

 

Dünyanın en büyük fırtına kategorilerinde bulunan Hato tayfunu, sabah saatlerinde Hong Kong'u vurdu. Tayfun nedeniyle oluşan yağmur, ağaçları yerinden söken şiddetli rüzgar ve bazı yerlerde yollara taşan büyük dalgalar yüzünden bir çok işletme kapatılmak zorunda kaldı. Yetkililer, tayfun Hong Kong'daki Macau bölgesinde etkiliyken Pearl Nehri kıyısında 34 kişinin yaralandığını ve 3 kişinin öldüğünü söyledi. 

2- HONG KONG

 

KAMYON ADAMIN ÜZERİNE DEVRİLDİ

 

Hong Kong’ta etkili olan fırtınaya direnen şahıs, kamyonu devrilmesin diye yoğun bir çaba sarf etti. Her şeyi savuran şiddetli rüzgar, beşik gibi sallanan kamyonu, talihsiz adamın üzerine devirdi. Kamyonun ezdiği adam hayatını kaybetti. 

 

3-MEKKE

 

HACILARIN HİRA MAĞARASI HEYECANI

 

Hac vazifesini yerine getirmek için Mekke'de bulunan hacılar, Hazreti Muhammed'e ilk vahyin geldiği Hira mağarasını gezme heyecanı yaşadı. Kutsal topraklarda hac vazifesi için Mekke'de bulunan milyonlarca Müslüman, Nur Dağı'nda bulunan Hira mağarasını yakından görebilmenin heyecanını yaşadı.

 

4-İNGİLTERE

 

ÖNCE KAZA YAPTILAR SONRA KAVGA ETTİLER

 

İngiltere’de bir otoparkta iki otomobil çarpıştı. Kazanın ardından sürücülerden biri, diğer aracın plakasının fotoğrafını çekmek isteyince müdahaleyle karşılaştı. Ardından telefonunu yere düşüren adamla sürücü arasında tartışma çıktı. Kavga, diğer şahsın aldığı yumruk darbesi sonucu kendinden geçmesiyle son buldu. Sürücü ise aracıyla bölgeden uzaklaştı.

 

5-TAYLAND

FRENİ PATLAYAN TIR ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI

 

Tayland’da freni patlayan tır, kazaya yol açtı. Hızla ilerleyen tır, önce önüne çıkan araçlara çarptı, ardından yan yattı. Akabinde de tırda yangın çıktı. Feci kazada tır şoförü yaralanırken, araçlarda da hasar oluştu. Yanan tır ise, kullanılamaz hale geldi. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.