Üst Üste iki Patlama! İHA'yla Saldırdılar.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Üst Üste iki Patlama! İHA'yla Saldırdılar.
Dünyanın en değerli şirketi olarak kabul edilen petrol-gaz şirketine ait 2 tesise insansız hava aracıyla saldırı düzenlendi.
Kaptan İlaçlama

Suudi Arabistan'ın doğusundaki Abqaiq ve Hujrat Khurais bölgelerinde Suudi devletinin petrol-gaz şirketi Aramco'ya ait 2 tesisine yönelik insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlendi.

Suudi İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yerel saatle 04.00 sularında ülkenin doğusundaki Abqaiq ve Hujrat Khurais bölgelerinde petrol-gaz şirketi Aramco'ya ait iki tesisinin İHA saldırısına uğradığını ve iki yangının çıktığını duyurdu. Açıklamada, çıkan iki yangının yapılan çalışmaların ardından kontrol altına alındığı belirtildi.

SALDIRIYI ÜSTLENEN OLMADI

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmazken, 17 Ağustos'ta Yemen'deki İran destekli Husiler, 10 insansız hava aracı ile Aramco'ya ait petrol tesislerini hedef aldıklarını açıklamıştı. Suudi devletinin petrol-gaz şirketi Aramco, 2-10 trilyon dolar arası piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi kabul ediliyor. Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon, Şii Husilerin yönetimi ele geçirmesi üzerine Mart 2015'ten beri Yemen'e saldırıyor.

ARAMCO NEDİR?

Saudi Aramco veya resmi adıyla Saudi Arabian Oil Company, Suudi Arabistan'nın ulusal petrol ve doğalgaz şirketidir. Şirket ilk olarak Kral Abdülaziz İbn-i el-Suud ve ABD Başkanı Franklin Roosevelt tarafından ortak olarak kurulmuştur. Aramco, dünyanın en karlı şirketi olarak gösteriliyor.

Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler:
FETÖ'nün Askeri Yapılanmasına,54 İlde ve KKTC'de Dev Operasyon!Önceki Haber

FETÖ'nün Askeri Yapılanmasına,54 İlde ve...

Ayrılmak İsteyen Eşini 15 Kez Bıçakladı, ‘İstemeden Oldu' dedi!Sonraki Haber

Ayrılmak İsteyen Eşini 15 Kez Bıçakladı,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!