Tek Hayalleri Eskisi Gibi Sokağa Çıkmak!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HER ÜLKE COVİD 19'UN YAYILMASINI ÖNLEMEK İÇİN TEDBİRLER ALDI. ÜLKEMİZDE DE 20 YAŞ ALTI GİBİ, 65 YAŞ VE ÜZERİNİ KORONADAN KORUNMAK İÇİN EV KARANTİNASI UYULADIK. SADECE BELİRLİ SAAT ARALIĞINDA MASKE İLE DIŞARIYA ÇIKMALARINA İZİN VERDİK. ONLARI BELKİ KORONADAN KORUDUK. ANCAK KENDİLERİNİ HAREKETSİZ BİR YAŞAMIN İÇİNDE BULDUKLARI VE DOKTOR KONTROLLERİNE ZAMANINDA GİDEMEDİKLERİ İÇİN KRONİK RAHATSIZLIKLARI CİDDİ ORANDA ARTTI. AİLE HEKİMİ DR. OZAN UZKUT, 65 YAŞ VE ÜZERİNİN KRONİK RAHATSIZLIKLARDAN KURTULABİLMELERİ İÇİN ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞMALARI GEREKTİĞİNİ BELİRTİYOR.

Dünya Koronavirüs ile mücadelesine devam ediyor. Virüsün yayılmasını önlemek için her ülke tedbirler aldı. Alınan tedbirler kısa sürede hayata geçirildi.

 

 

KRONİK HASTALIKLARIN GÖRÜLME ORANI ARTTI

Zamanlarının büyük bölümünü evlerinde geçiren 65 yaş ve üzerinde, şeker hastalığı, kalp krizi, çoklu organ yetmezliği ve eklem hastalıklarının görülme oranı arttı. Bir çoğunun da tahlilleri ve kontrolleri zamanında yapılamadığı için tedavileri aksadı. Aile Hekimi Dr. Ozan Uzkut, 65 yaş ve üstünün kronik rahatsızlıklardan korunabilmeleri için özgürlüklerin verilmesi gerektiğini belirtiyor.

 

 

NORMALLEŞME NE ZAMAN BAŞLAYACAK ?

Dr. Uzkut, 65 yaş üstünün aşılanması ile bulaştırma riski yüksek olan 20 yaş altınının da özgürleşebileceğini söylüyor. Mart ayı sonu itibariyle yaşa bağlı kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini belirtiyor.

 

Jandarmadan Aksu'da hatasız sürücülere ödülÖnceki Haber

Jandarmadan Aksu'da hatasız sürücülere ö...

Koronavirüs Vaka Sayısı Giderek ArtıyorSonraki Haber

Koronavirüs Vaka Sayısı Giderek Artıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!