Su altında görsel şölen

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. MEHMET GÖKOĞLU,TURİZM KENTİ ANTALYA’NIN DÜNYACA ÜNLÜ KONYAALTI SAHİLİNİN YENİ TİP KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA YAKLAŞIK 2.5 AY KAPALI KALMASININ SU ALTI ZENGİNLİĞİNİN ARTMASINI SAĞLADIĞINI BİLDİRDİ. GÖKOĞLU, YAPTIĞI DALIŞLA AKVARYUMU ANDIRAN O ZENGİNLİĞİ GÖRÜNTÜLEDİ.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Konyaaltı Sahilinde yaklaşık 2.5 ay, vatandaşın giriş çıkışı, deniz trafiği ve balıkçılık faaliyetleri durdurulması sonrasında deniz altındaki yaşam canlandı ve görsel şölen sunmaya başladı.

 


İşte bu görselliği öğrencileri ile paylaşmak isteyen  Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu öğrencileriyle birlikte sahilin 50 metre açıkta yaklaşık 12 metreye varan ve bir saat süren bir dalış gerçekleştirdi.

 

Sualtındaki biyoçeşitliliğin artması ile oluşan görsel şölende Gökoğlu ve öğrencilerinin kameralarına dalış süresince akvaryumu andıran görüntüler yansıdı. Gökoğlu, Konyaaltı Sahili’nin pandeminin yoğun olduğu dönemdeki yapılan kısıtlamanın  su altı zenginliğine yansıdığını bildirdi.

Anahtar Kelimeler:
Vali Ersin Yazıcı koronavirüs denetimi yaptıÖnceki Haber

Vali Ersin Yazıcı koronavirüs denetimi y...

Kepez bilim merkezi için geri sayım başladıSonraki Haber

Kepez bilim merkezi için geri sayım başl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!