SONDAKİKA! Başkan Böcek'ten Sevindiren Haber! "10 Gün İçinde Taburcu Olabilir"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SONDAKİKA! Başkan Böcek'ten Sevindiren Haber! "10 Gün İçinde Taburcu Olabilir"
Yeni tip Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Hastalığının ilk günlerinde özel bir hastenede tedavi altına alınan Başkan Böcek, rahatsızlığının artması üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne nakledildi. 64 gün yoğun bakımda tedavi gören başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan sevindiren bir açıklama yaptı.
Sanax İnşaat

Rektör Prof. Dr. Özkan, halen tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bir hafta ya da 10 güne taburcu edilebileceğini söyledi. 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, koronavirüse yakalanmasının ardından akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle bir süre özel hastanede tedavi edildi. 

 

Başkan Böcek, rahatsızlıklarının artması nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. AÜ Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanlarının yoğun mücadelesi sonunda Başkan Böcek, 64 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından geçen hafta normal odaya alındı. 

 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, tedavileri süren Başkan Böcek ile ilgili açıklama yaptı. Prof. Dr. Özkan, "Başkan Böcek'in tedavisi devam ediyor. Normal olarak besleniyor, rahatlıkla oturabiliyor ve fizik tedavisi yoğun bir şekilde devam ediyor. Başkanımızın durumu yavaş yavaş daha iyiye gidiyor. Ancak taburcu olmasıyla ilgili net bir süre söz konusu değil, bir hafta ya da 10 gün sürebilir. Çok uzun bir süreç olmayacağını düşünüyorum" diye konuştu. 

 

Prof. Dr. Özkan, koronavirüs tedavisi süren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in durumunun da iyi olduğunu kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
Antalya Valisi Yazıcı, Başkan Çavuşoğlu’nu kutladıÖnceki Haber

Antalya Valisi Yazıcı, Başkan Çavuşoğlu’...

Antalya'da yürekleri ağızlara getiren trafik kazasıSonraki Haber

Antalya'da yürekleri ağızlara getiren tr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!