Sıcaklar hayvanları da vurdu !

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
YÜKSELEN HAVA SICAKLIĞI HAYVANLAR ALEMİNİ DE OLUMSUZ ETKİLİYOR. ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYVANAT BAHÇESİNDE SICAKTAN BUNALAN HAYVANLAR İÇİN ÖZEL BİR MENÜ HAZIRLADI. SICAKTAN BUNALAN HAYVANLAR BUZLU MEYVE KOKTEYLLERİ İLE SERİNLETİYOR. TABİ BİR TEK BU DEĞİL, BAZI HAYVANLAR DA SICAKTAN KURTULMAK İÇİN HAZIRLANAN SU HAVUZLARINA GİRİYOR YADA FISKİYELERİN ALTINDA SERİNLİYOR.
Sanax İnşaat

Sıcak hava ve nem insanları olduğu gibi hayvanlar alemini de etkiliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde yüksek nem ve sıcaktan bunalan hayvanlar, buzlu meyve kokteylleri ve fıskiyelerden akan sularla serinliyor. Özel olarak hazırlanan buzlu meyve kokteyllerini yiyen maymunlar ile ayıların su havuzlarında oynamaları renkli görüntüler oluşturuyor.

 

Kepezaltı bölgesin 400 dönümlük ormanlık arazi içerisine kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde bulunan 150 türde bin 500’ü geçkin hayvanda sıcak havadan olumsuz etkileniyor. Temmuz ayında bastıran sıcak hava ve bunaltıcı nem sonrası hayvanat bahçesi yönetimi de primat grubu ve suyu seven hayvanların hem sıcaklıklardan etkilenmemesi hem de kaybettikleri enerjiyi geri kazanabilmeleri için çeşitli serinleme metotları uyguluyor.

 

Sıcaktan olumsuz etkilenen hayvanların yaşam alanlarını fıskiye sistemiyle sulayan yetkililer, sıcağa dayanıklı ancak yoğun enerjiye ihtiyaç duyan primat grubundan maymunlara da buzlu meyve kokteyli vererek jest yapıyor. Antalya Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, sıcak havada hayvanları daha fazla su ihtiyaçlarının olduğunu ve serinlemeleri için her türlü tedbiri aldıklarını kaydetti. Bakıcıları tarafından kendileri için özel hazırlanan ve içerisinde muz, kayısı, kavun, havuç, armut gibi meyvelerden oluşan kokteyli büyük bir iştahla yiyen maymunlar, bir yandan enerji depolarken bir yandan da dondurulmuş meyvelerle serinliyor.
 

 

Kırtasiyeciler 31 ağustos tarihine hazırÖnceki Haber

Kırtasiyeciler 31 ağustos tarihine hazır

Alev alan otomobilin sürücüsü canını zor kurtardıSonraki Haber

Alev alan otomobilin sürücüsü canını zor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!