Sera Atıkları Ödül Getirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KEPEZ BELEDİYESİ’NİN SERALARDAN ÇIKAN ATIKLARI ORGANİK GÜBRE OLARAK ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ GERİ VERDİĞİ ‘SERA ATIKLARI TEHDİT DEĞİL, TOPRAĞA CAN OLSUN’ PROJESİ, TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NCE SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA ÖDÜLLENDİRİLDİ. VERİLEN ÖDÜLÜ KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, GAGAUZ ÖZERK YERİ BAŞKANI İRİNA VLAH’IN ELİNDEN ALDI

Kepez Belediyesi, bir ödülün daha sahibi oldu. Türkiye Belediyeler Birliği’nin, ‘Belediyeler için Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda, Sıfır Atık Projesi kapsamında Kepez Belediyesi’nin sera atıklarından kompost üretimi yaptığı ‘Sera atıkları tehdit değil, toprağa can olsun’ projesi ödüle layık görüldü.

 

Emine Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni’nde, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesinin ödülünü Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah’ın elinden aldı
 

 


SERA ATIKLARI TOPRAĞA CAN OLDU
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, proje sayesinde görüntü kirliliğine sebebiyet veren, çevreyi kirleten sera atıklarının artık Kepez’in toprağına can olduğunu belirtti. Çiftçilerin en önemli sorunlarından biri olan sera atıklarından gübre yapmayı başaran Kepez Belediyesi, elde edilen organik gübreleri çiftçilere ücretsiz dağıtıyor.

 

Kepez Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde cumhurbaşkanlığı külliyesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ni desteklemeye yönelik bugüne kadar ilçede çok sayıda örnek projeye imza attı.

Turistlerin Kapali Havada Deniz KeyifiÖnceki Haber

Turistlerin Kapali Havada Deniz Keyifi

Patara Açıklarındaki Dev Hortum Denizde Girdap OluşturduSonraki Haber

Patara Açıklarındaki Dev Hortum Denizde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!