Şehit aileleri bir araya geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şehit aileleri bir araya geldi
Şehit aileleri bir araya geldi

Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası etkinlikleri kapsamında şehit ailelerini ve gazileri bir araya getirdi. 
Düzenlenen yemeğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Cumhuriyet Halk Partisi Utku Çakırözer, Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Kardaş, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin ve dernek üyeleri katıldı. Düzenlenen etkinlikte konuşan Hacı Şahin, Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’a teşekkür etti.

 


Etkinlikte konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç; “Bin 200 kadınımızla Çanakkale’deydik. Atamızı ve şehitlerimizi tekrar andık. Çanakkale’de yaklaşık 250 bin şehit verdik. Burada var olmamız, büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının sayesindedir. Herkes bilsin ki bu ülke kolay kazanılmadı. Her karış toprakta şehit kanı var. Ne kadar şükretsek yine de az. Onlar olmasaydı, bugün bizler burada olamazdık” şeklinde konuştu.

 


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Uran ise; “Şehit ailelerine karşı, elinden gelen yardımı bir an olsun bile eksik etmeyen sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah sizleri daha iyi yerlerde de görürüz. Bir ülkeyi büyük yapan, milletinin yapmış olduğu fedakârlıktır. En fedakâr kesim ise şehit aileleri ve gazilerdir” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de; “Aranızda olmaktan büyük onur duyuyorum. Kıymetli başkanımıza böyle bir birlikteliği sağladığı için teşekkür ediyorum. Çanakkale’deydik. Eskişehir’den birlikte gittiğimiz hemşerilerimizle birlikte atalarımızı andık. Sizler, siyaset üstü bir konumdasınız. Sizler, bu vatanın en değerli varlıklarısınız” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Gurbetçi vatandaşların referandum oy kullanımı başladıÖnceki Haber

Gurbetçi vatandaşların referandum oy kul...

Antalya Defterdarı Avni Tolunay Mahallesi sakinleri ile buluştuSonraki Haber

Antalya Defterdarı Avni Tolunay Mahalles...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!