Manavgat’ta Defne Fidanı Yardımı Yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YERELDEN KALKINMA HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÜRETİMİ VE ÜRETİCİYİ DESTEKLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR. MANAVGAT İLÇESİNDE DEFNE ÜRETİCİLİĞİNİN YOĞUN OLARAK YAPILDIĞISIRTKÖY MAHALLESİ’NDE KOOPERATİF ÜYELERİNE DEFNE FİDANI YARDIMI YAPILDI.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma hedefiyle tarım sektörüne ve çiftçilere her alanda destek olmaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Manavgat Sırtköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne bağlı 240 üyeye defne fidanı yardımında bulundu.

 

Fidan dağıtımına Sırtköy Mahalle Muhtarı Mehmet Çil, Sırtköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Ergen, kooperatif üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Muhtar Çil ve Kooperatif Başkanı Ergen defne yetiştiriciliğinin önemsenmesi ve desteklenmesinde dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

 

Sırtköy Mahalle Muhtarlığı önünde gerçekleştirilen fidan dağıtımının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisleri tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıda çiftçilere defne fidanının dikimi, sulama ve gübrelemesinin nasıl yapılacağı detaylı şekilde anlatıldı.

Döviz Bürosu Gibi DilenciÖnceki Haber

Döviz Bürosu Gibi Dilenci

Otomobil Hırsızı Kaçamadı!Sonraki Haber

Otomobil Hırsızı Kaçamadı!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!