Kurban satış yerlerinde hijyen tedbiri!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KURBAN BAYRAMIYLA İLGİLİ BELEDİYELİRİN SATIŞ VE KESİM YERLERİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI. ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT MERKEZİ VE 19 İLÇEDE BULUNAN KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANLARINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASINA BAŞLADI. PANDEMİ TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BU ALANLARDA HİJYEN KURALLARI DA EN ÜST SEVİYEDE UYGULANACAK.
Kaptan İlaçlama

Antalya Büyükşehir Belediyesi, pandemi ve haşerelere karşı kurban satış ve kesim alanlarında dezenfekte işlemi yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı, Gazipaşa’dan Kaş’a bin 385 personelle vektörel mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Antalya merkezi ve ilçelerde Kurban Bayramı öncesinde seferberlik halinde çalışma yürütürken, Ekipler hayvansal atıklar nedeniyle karasinek, sivrisinek ile hamamböceği gibi haşerelerin üremelerini önlemek için hayvan satış yerleri ilaçlama yapıyor. Vektör ile mücadele kapsamında satış yerlerinde çekici özellikte tuzak kurulumları ve yapışkanlı şerit uygulaması gerçekleştiriliyor.

 


Kurban Bayramı sürecinde vatandaşlar ile satıcıların daha sağlıklı ortamda alışveriş yapabilmesi için hayvan satış yerlerinde sık sık Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla dezenfeksiyon işlemi uygulanacak. Ayrıca hayvanların barınmakta olduğu yerler de ekipler tarafından ilaçlanacak. Ayrıca Kurban Bayramı’nda kesim yerlerinde dezenfeksiyon işlemi için de ekipler hazır bulunacak.

Anahtar Kelimeler:
Sıcaklılar 10 derece artacakÖnceki Haber

Sıcaklılar 10 derece artacak

Çocuk istismarı ile mücadele ve farkındalık haftasıSonraki Haber

Çocuk istismarı ile mücadele ve farkında...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!