Konyaaltı’nda thm korosu esintisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
COVİD-19 NEDENİYLE BİR SÜREDİR YASAK OLAN KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ, ‘YENİ NORMAL HAYAT’ İLE BİRLİKTE TEDBİRLİ OLARAK YENİDEN HALKLA BULUŞMAYA BAŞLADI. KONYAALTI BELEDİYESİ DE BU KAPSAMDA ANTALYALILAR İÇİN BİR DİZİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİYOR. BELEDİYENİN TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU SESLENDİRDİĞİ TÜRKÜLERLE, HALK OYUNLARI TOPLULUĞU İSE OYUNLARIYLA İZLEYENLERE KEYİFLİ ANLAR YATATTI. İŞTE O GECEDEN GÖRÜNTÜLER.
Kaptan İlaçlama

Koronavirüs nedeni ile ara verilen kursların normalleşme süreci ile çalışmalara ara veren Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği korosu, ve halk oyunları topluluğu ilk konserini verdi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı içerisinde  bulunan Amfi Tiyatro da gerçekleşen konser öncesinde amfi tiyatroya alınacak izleyicilerin ateşi ölçülerek, dezenfektan sıkıldı. Konser alanına maskesiz girişlere izin verilmedi. Sosyal mesafe kuralı ve tüm hijyen tedbirleri alınarak gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak, Konyaaltı Belediyesi bünyesinde ilk kez kurulan Halk Oyunları Topluluğu sahne aldı.

 

Daha sonra ise sahneye Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği  Korosu çıktı. Cemil Korkut şefliğinde gerçekleştirilen konserde 15 eser seslendirildi. Konser öncesinde bir konuşma yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, gerçekleştirdikleri sosyal ve kültürel etkinliklerde Antalyalıların kültür ve sanata olan özlemlerini yakından gördüklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Topaloğlu'dan turizm ziyaretleriÖnceki Haber

Topaloğlu'dan turizm ziyaretleri

15 Temmuz şehitleri anıldıSonraki Haber

15 Temmuz şehitleri anıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!