KONYAALTI'NDA ŞİDDET ÖNLEME MERKEZİ KURULACAK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KONYAALTI BELEDİYESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLEBİLMESİ ADINA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI. ADALET BAKANLIĞI’NIN KATKILARI İLE ANTALYA BAROSU VE KONYAALTI BELEDİYESİ, ŞİDDET MAĞDURU ÖNCELİKLİ KADIN VE ÇOCUKLARA HUKUKİ DANIŞMANLIK VE KORUYUCU HİZMETİ VERECEK OLAN ‘ŞİDDET ÖNLEME MERKEZİ’ PROTOKOLÜ YAPTI. MERKEZ, KISA SÜRE İÇİNDE FAALİYETE GEÇECEK.
Sanax İnşaat

Konyaaltı Belediyesi’nde yapılan protokole, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ile Antalya Baro Başkanı Polat Balkan kadına yönelik şiddet konusunda önemil bir protokole imza attı. imza 

 

Bleediye başkanı Esen, Antalya Barosu ile yaptığı ‘Ortak Hizmet Projesi ve İşbirliği Protokolü’ ile Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi çatısı altında açılacak olan ‘Şiddet Önleme Merkezi’nin de ilk adımını atmış oldu.


BAŞKAN ESEN: BU MERKEZ, MAĞDUR KADINLAR İÇİN
Atılan imzalar sonrası açıklama yapan Başkan Semin Esen, toplumda kadının hak ettiği yerde olmayışının işi şiddet noktasına getirdiğini söyledi.

 

GÖNÜLLÜ AVUKATLAR GÖREV YAPACAK
Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’ın şiddeti önleme adına belediyeye yaptığı öneriyi heyecanla karşıladıklarını kaydeden Başkan Esen, gönülü avukatların merkeze destek vereceğini söyledi.

 

BARO BAŞKANI BALKAN: PROTOKOL BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan ise son 18 yılda 15 bin kadının öldürüldüğünü, 2012 yılından bu yana da 510 bin kadına koruma kararının verildiğine dikkat çekerken, Konyaaltı Belediyesi’yle yaptıkları protokolün bu anlamda büyük önem taşıdığını belirtti.

 

İLK BAŞVURULACAK ADRES OLACAK
Şiddet Önleme Merkezi, şiddete maruz kalmış kadınların başvuracağı ilk adres olacak. Böylece şiddet mağduru kadınlar buraya müracaat ettiklerinde hukuki destek alacak. doğru adımlar atılacaklar, ikinci mağduriyet yaşamış olmayacak.

Atb Kasım Meclisi ToplandıÖnceki Haber

Atb Kasım Meclisi Toplandı

Çardak Kent Çöplüğe DöndüSonraki Haber

Çardak Kent Çöplüğe Döndü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!