Kepez Evi Projesi Hayata Geçiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KEPEZ BELEDİYESİ, ANTALYA’DA BİR İLK OLAN TAZİYE EVİ UYGULAMASINI ‘KEPEZ EVİ’ PROJESINE DÖNÜŞTÜRÜYOR. MAHALLELİLERİN SOSYAL ETKİNLİKLERİNİ YAPABİLECEĞI KEPEZ EVİ PROJESİNİN İLKİ ŞAFAK MAHALLESİ’NE KAZANDIRILIYOR.

Kepez Belediyesi, insana dokunan sosyal çalışmalarından biri olan taziye evini, Kepez Evi projesi adı altında büyütüyor.


Daha önce Hüsnü Karakaş, Güneş ve Çankaya mahallelerine taziye evi kazandıran Kepez Belediyesi, mahalle sakinlerinin sosyal etkinliklerini daha büyük bir alanda yapabilmesi amacıyla Kepez Evi projesini başlattı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün dediği gibi daha geniş bir konsept oluşturuluyor. Proje ilk olarak taziye evi talebi olan Şafak Mahallesi’ne yapılıyor. Peki bu konsept neleri içinde barındıracak. Kepez Belediye Meclisi’nin onayladığı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu ile Kepez Evi’nin Şafak Mahallesi’nde yapılacağı alan oluşturuldu.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün sözü olan tesis, Ahmet Hamdi Akseki Caddesi üzerindeki yeşil alanda imar revizyonuyla oluşturulan belediye hizmet alanına inşa edilecek. Tek katlı, betonarme mimarisinde 620 metrekare alana inşa edilecek olan Şafak Mahallesi Kepez Evi’nde çok amaçlı salon, mutfak ile bay ve bayan tuvaletlerinin olması planlanıyor.

Büyükşehir Kumluca’da Afetzedelerin YanındaÖnceki Haber

Büyükşehir Kumluca’da Afetzedelerin Yanı...

Dayak Yiyen Babayı Kızları Kameraya AldıSonraki Haber

Dayak Yiyen Babayı Kızları Kameraya Aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!