Kaleiçi’nde Yangın Söndürme Dolapları Yenilendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI, TARİHİ KALEİÇİ SOKAKLARINDA OLASI YANGIN DURUMLARINDA İLK MÜDAHALENİN YAPILMASI İÇİN KULLANILAN YANGIN SÖNDÜRME DOLAPLARINI YENİLEDİ. İTFAİYE EKİPLERİ AYNI ZAMANDA YANGIN SÖNDÜRME DOLAPLARININ ÖNÜNE ARAÇ PARK EDİLMEMESİ KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın en önemli turizm ve yerleşim yeri olan tarihi Kaleiçi sokaklarında çıkabilecek yangını söndürmek için Kılınçaslan Mahallesi, Tuzcular Mahallesi ve Selçuk Mahallelerinde bulunan 54 adet yangın söndürme dolabı yenilendi.

 

Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kaleiçi’nde meydana gelebilecek bir yangında ilk müdahaleyi vatandaşların ve işletme sahiplerinin yapabilmesi için 20 metre hortum uzunluğuna sahip yangın söndürme dolaplarının deforme olanlarının değişimini gerçekleştirerek çalışma performanslarını kontrol etti.

 

Yangın sırasında ilk müdahalenin çok önemli olduğuna dikkat çeken itfaiye yetkilileri, yangın dolaplarının amacına uygun kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Vatandaşların yangın dışında söndürme dolaplarını kullanmaması konusunda uyarıda bulunan İftaiye yetkilileri  ayrıca vatandaşlardan,  Kaleiçi sokaklarının dar olması sebebiyle yangın söndürme dolapları ve yangın musluğunun önüne araç park edilmemelerini istedi.

Anahtar Kelimeler:
Yeşildere Mahallesinde Film Gibi OperasyonÖnceki Haber

Yeşildere Mahallesinde Film Gibi Operasy...

İşsiz Kalınca Kudret Narıyla Tanıştı, Hayatı DeğiştiSonraki Haber

İşsiz Kalınca Kudret Narıyla Tanıştı, Ha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!