Kadınlar İçin Saygı Duruşu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA’DA MURATPAŞA BELEDİYESİ, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TARAFINDAN İLAN EDİLEN 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ’NDE ANLAMLI BİR SERGİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ. BELEDİYE FUAYESİNDE AÇILAN SERGİDE, YIL İÇİNDE ERKEKLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN KADINLARIN FOTOĞRAFLARIYLA BİRLİKTE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNDA ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENEN VE EŞİT ŞARTLAR SAĞLANDIĞINDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAN KADINLARIN HAYATLARININ ANLATILDIĞI ÇALIŞMALAR YER ADI.
Sanax İnşaat

Muratpaşa Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde, yıl içinde katledilen kadınların fotoğraflarından oluşan ve Türkan Saylan gibi  başarılara imza atan kadınların hayat hikayelerinin anlatıldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

 

Serginin açılışına Başkanvekili Hüseyin Sarı, Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, belediye meclis üyeleri Canan Keleş, Nuran Uğur ve Serpil Üstün’le birlikte belediye çalışanları katıldı.

 

Etkinlik cinayete kurban giden kadınlar için saygı duruşuyla başladı. Etkinliğe katılanlar daha sonra cinayete kurban giden ve fırsat verildiğinde büyük başarılara imza atan Türkan Saylan'ın da aralarında bulunduğu başarılı kadınların bulunduğu resim sergisini gezdi.

 

Sergi Muratpaşa Belediyesi Fuaye alanında gün boyu açık kalacak.

 

 

Kepez Belediyesi'nden Buğday EkimiÖnceki Haber

Kepez Belediyesi'nden Buğday Ekimi

SONDAKİKA! Başkan Muhittin Böcekten Sevindirici Haber Geldi!Sonraki Haber

SONDAKİKA! Başkan Muhittin Böcekten Sevi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!