İzmir- Antalya Yolunda İlk Kazma Vuruldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
EGE BÖLGESİ’NİN 163 KİLOMETRELİK EN ÖNEMLİ OTOYOL PROJESİ OLAN VE İZMİR İLE ANTALYA’YI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK PROJENİN ANA AYAKLARINDAN AYDIN-DENİZLİ OTOYOLUNUN TEMELİ, ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU TARAFINDAN ATILDI. PROJE KAPSAMINDA İZMİR-ANTALYA ARASININ 7 SAATTEN 3 SAATE İNECEK. İZMİR-AYDIN OTOYOLU’NUN DEVAMI OLAN KARAYOLU PROJESİ, DENİZLİ VE BURDUR İLİNDEN KORKUTELİ VE ARDINDAN ANTALYA’YA ULAŞACAK.

İzmir'i Antalya'ya bağlayacak otoyol güzergahının ikinci adımı olan Aydın-Denizli Otoyolu'nun temeli Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından atıldı.

 

Bakan Karaismailoğlu, açılışta projenin detaylarını paylaştı.  İzmir'i Aydın'a bağlayan 115 kilometrelik otoyolu Denizli'ye kadar uzatacak Aydın-Denizli Otoyolu, 140 kilometrelik gövde yolu ve 23 kilometrelik bağlantı yollarıyla 163 kilometre olacak.

 

 

YILDA 614 MİLYON LİRA TASARRUF
Aydın-Denizli Otoyolu'nun tamamlanmasıyla mevcut güzergahtaki seyahat süresi bir saat kısalarak 2 saat 15 dakikadan, 1 saat 15 dakikaya düşecek.

 

BÖLGEDE TURİZM VE TİCARETİ KOLAYLAŞTIRACAK
Ege Bölgesi'nin Denizli ve Aydın şehirleri de otoyol ile birbirine bağlanarak, Ege'den Akdeniz'e uzanan koridorda bölge turizmiyle birlikte ticaret de hızlanacak.

 

Öte yandan İstanbul-İzmir Otoyolu'yla da birleşen güzergah sayesinde, Kapıkule üzerinden giriş yapan bir araç, Ege ve Akdeniz'e otoyol konforuyla ulaşma imkanına sahip olacak

İş adamı otelinin kapısını evsizlere açtıÖnceki Haber

İş adamı otelinin kapısını evsizlere açt...

Kesme Çiçekte Kısıtlama EndişesiSonraki Haber

Kesme Çiçekte Kısıtlama Endişesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!