İki Kardeşin Okuma Mücadelesi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
GÜNÜN HABERİ VAR SIRADA...ANNNELERİ EVİ TERK EDEN BABALARI İSE GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ SONUCU YAŞAMINI YİTİREN HALİL VE MURAT EGE KURU KARDEŞLER, HAYATA BİR SIFIR MAĞLUP BAŞLADI. 70 YAŞINDAKİ HALALARININ SAHİP ÇIKTIĞI BİRİ 17 DİĞERİ 13 YAŞINDAKİ İKİ KARDEŞ, TELEVİZYON VE TABLETLERİ BULUNMADIĞI İÇİN EĞİTİMLERİNİ DE İMKANLARI KADAR SÜRDÜRÜYOR. İŞTE EVLERİNDE NE TELEVİZYON NE DE ELLERİNDE TABLET OLAN İKİ KARDEŞİN EĞİTİMLERİ İÇİN VERDİĞİ MÜCADELE...

17 yaşında Halil ve13 yaşında Murat......    11 yıl önce annelerinin kendilerini terk etmeleri ve babalarının ölmesiyle birlikte yapayalnız ortada kaldı.

 

Halil ve Murat Ege Kuru kardeşlere, karaciğer hastası oğluna eşinden kalan 550 lira maaşla tek başına bakmaya çalışan halaları sahip çıktı. İki kardeşin bir sıfır mağlup başlayan hayatla savaşında onlara tek destek, hayırsever bir vatandaşın verdiği tek katlı gecekonduda kanser oğluna bakan 70 yaşındaki halaları Gülser Kuru'dan geldi. Antalya Barosu Mesleki ve TekniK lisesinde okuyan  17 Yaşındaki Halil ve  Mustafa Asım Cula Ortaokuluna giden 13 yaşındaki Murat, hem anne babasız olmanın hem de maddi imkansızlıklarla rağmen her dönem sınıflarını takdir ve onur belgesi ile geçti. Taki pandemi ortaya çıkıp uzaktan eğitim başlayana kadar.

 

Televizyonları bozuk olan maddi imkansızlıklar nedeni ile tablette alamayan Kuru kardeşler şimdi okulun kendilerine verdiği kitaptan çalışarak eğitimlerini sürdürmeye çalışıyor. Hayali Bordo Bereli asker olmak olduğunu kaydeden  17 yaşındaki Halil Kuru ise , zaman zaman sınıf arkadaşlarından ders notlarını alarak geri kalmamaya çalıştığını ifade ediyor. Annesiz ve babasız kalan yeğenlerine imkansızlıklara rağmen kol kanat germeye çalışan 70 yaşındaki Gülser Kuru'nun ise tek bir isteği var.

Meteorolojiden sağanak uyarısı!Önceki Haber

Meteorolojiden sağanak uyarısı!

Kepez'e Şehir HastanesiSonraki Haber

Kepez'e Şehir Hastanesi

Yorum Yazın

Sürücünün el frenini çekmeyi unuttuğu kamyon otomobile çarptı
iPhone 13'lerin Türkiye fiyatları belli oldu! 8 aylık maaş ile 1 TB'lık iPhone 13 Pro Max satın alınamıyor
Halk arasında şifalı sanılıyor ama hastalık yayıyor! İnsanlar mikroplu su için Muş'a akın ediyorlar
Masterchef'te gergin anlar! Mehmet Şef, yarışmacıyı stüdyodan kovdu
Sahibi tarafından ağaçlık alanda gezmeye çıkarılan köpek, 14. yüzyıldan beri kayıp olan hazineyi buldu
Devletten aldığı destek ile çitlembik yağı üretti, kilosu 200 liradan satılıyor
Bilim insanlarından 6 ay içinde pandeminin bitmesini bekleyenlere kötü haber: Daha fazlası var
Koronanın semptomları yine değişti! İşte en yaygın görülen 5 belirti
Antalya OSB'den tükemde tarihi rekor
Meteoroloji bölge bölge uyardı! Antalya dahil 49 ilde gök gürültülü yağış uyarısı

Başka haber bulunmuyor!