HESTOUREX 2021 ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
7-9 EKİM 2021 TARİHİNDE ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN 4. DÜNYA SAĞLIK, SPOR VE ALTERNATİF TURİZM FUARI'NIN ÇALIŞMALARI, YURT DIŞINDA OLDUĞU GİBİ YURT İÇİNDE DE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR. MUĞLA KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ'DE VALİLİK KARARI İLE FUARA, 'SAĞLIK TURİZMİ” TEMASI İLE KATILACAK.

Spor, Sağlık, doğa, inanç gibi alternatif turizm alanlarında yurt içi ve yurt dışından muhattaplarını bir araya getirerek Türk turizmine büyük bir katkı sağlayan Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı HESTOUREX, 7-9 Ekim tarihleri arasında 4. kez Antalya'da gerçekleştirilecek.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, HESTOUREX Fuarı'nın önemini bu sözlerle özetlemişti. Ve  4.'sü düzenlenecek HESTOUREX Fuarı ile ilgili çalışmalar, yurt dışında olduğu gibi yurt içinde de hız kesmeden sürüyor.

 

Aktüel Expo Direktörü Arzu Yüngül, önceki gün Muğla'da İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl ile fuar hakkında görüştü. Yapılan görüşmede Muğla'nın sağlık turizminde dünya ölçeğinde bir marka destinasyon olabilmesi için çalışmalara başlandı.


Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın da desteği ile Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplantılar neticesinde 7-9 Ekim 2021 tarihinde Antalya ilinde gerçekleşmesi planlanan Hestourex Fuarı'na Valilik katkıları ile “Sağlık Turizmi” temasıyla katılma kararı verildi.

 

Fuara katılım sağlayacak ve stant açacak olan stk, kurum ve kuruluşların temsilcileri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda Aktüel Expo Direktörü Arzu Yüngül ve İl Müdürlüğü personeli Dr. Çiğdem Demirci tarafından düzenlenen toplantı ile bilgilendirildi.

 

Gerçekleştirilen toplantıya valilik, üniversite, İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almış ve alma sürecine girmiş olan sağlık tesisleri, seyahat acentaları ve STK yönetici ve temsilcileri katıldı. Yapılan toplantı ile amaçlanan kamu-özel-STK işbirliği, somut olarak gerçekleşmeye başladı.

 

Toplantının tamamlanmasının ardından planlanan fuar etkinliği için Aktüel Expo Direktörü Yüngül ile Muğla Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında hizmet protokol sözleşmesi imzalandı.

 

Türkiye'deki sağlık hizmetlerinin HESTOUREX ile dünyaya anlatıldığını, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'da bö sözlerle özetlemişti. Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile yapılan protokolle,  deniz-kum-güneş üçlüsünün yanı sıra kültür, sağlık, spor ve eko turizm gibi farklı destinasyonlarında tanıtılması hedefleniyor.

 

Anahtar Kelimeler:
Palamut beklerken hamsi çıktıÖnceki Haber

Palamut beklerken hamsi çıktı

Antalya'da yürek yakan ölüm! 16 yaşındaki Efe Asaf, sınıfta kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiSonraki Haber

Antalya'da yürek yakan ölüm! 16 yaşındak...

Yorum Yazın

Türkiye'nin yerli aracı TOGG, Teknofest'te ziyaretçilerini bekliyor
İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı
Bu havalara aldanmayın! Meteoroloji uyardı, sıcaklıklar 10 derece birden düşecek
Kapadokya Ürgüp'te sahneye çıkan Buray'ın 12 bin TL'lik sazı çalındı
Sürücünün el frenini çekmeyi unuttuğu kamyon otomobile çarptı
iPhone 13'lerin Türkiye fiyatları belli oldu! 8 aylık maaş ile 1 TB'lık iPhone 13 Pro Max satın alınamıyor
Halk arasında şifalı sanılıyor ama hastalık yayıyor! İnsanlar mikroplu su için Muş'a akın ediyorlar
Masterchef'te gergin anlar! Mehmet Şef, yarışmacıyı stüdyodan kovdu
Sahibi tarafından ağaçlık alanda gezmeye çıkarılan köpek, 14. yüzyıldan beri kayıp olan hazineyi buldu
Devletten aldığı destek ile çitlembik yağı üretti, kilosu 200 liradan satılıyor

Başka haber bulunmuyor!