Güvenli Turizmde Antalya 1 Numara

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KORONAVİRÜS SÜRECİNDE ’GÜVENLİ TATİL’ AMACIYLA BAŞLATTIĞI VE 50 ODA ÜZERİ TÜM OTELLERE ZORUNLU OLAN ’GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI’ İÇİN TÜRKİYE GENELİNDE 2 BİN 480 OTEL BAŞVURU YAPARKEN, 2 BİN 189’UNA BELGE VERİLDİ. TURİZMİN BAŞKENTİ ANTALYA, 560’I BELGELENDİRİLEN 631 OTEL BAŞVURUSUYLA TÜRKİYE’DE İLK SIRADA YER ALDI.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ’güvenli tatil’ amacıyla başlattığı ’Güvenli Turizm Sertifikası’ için 2 bin 480 otel başvuru yaptı. Başvuruları incelenen 1588’i bakanlık, 601’i belediye belgeli olmak üzere toplam 2 bin 189 otele sertifika verildi.

 

Antalya’da 431’i bakanlık, 200’i belediye belgeli olmak üzere toplam 631 otel başvuru yapıldı. Bu başvurulardan incelemeleri tamamlanan 393’ü bakanlık, 167’si belediye belgeli olmak üzere toplam 560 otele sertifika verildi. En çok ’Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip il sıralamasında Antalya'yı Muğla, İstanbul, İzmir ve Ankara takip ediyor.

 

995 RESTORAN VE KAFEYE SERTİFİKA VERİLDİ
’Güvenli Turizm Sertifikası’ programı kapsamında Türkiye genelinde 1086 restoran ve kafe başvuru yaptı. Başvuruları incelenen 21’i bakanlık, 974’ü belediye belgeli toplam 995 restoran ve kafeye sertifikaları verildi. Restoran ve kafelerde sertifika için en çok başvuru İstanbul ve Antalya illerinde oldu.

 

BAŞVURULAR TİTİZLİKLE İNCELENDİ
Ayrıca Türkiye genelinde 1159 tur otobüsü, minibüs veya otomobil için yapılan başvuruların 937'si olumlu karşılandı.

 

Sertifika için oteller, restoran ve kafelerle turistik amaçlı araçlar için başvurular devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
"Altındaki düşüş devam edecek"Önceki Haber

"Altındaki düşüş devam edecek"

Apart Otel Ve Günlük Kiralanan Evlere Talep ArttıSonraki Haber

Apart Otel Ve Günlük Kiralanan Evlere Ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!