Emekli Turizmci İlginç Proje

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emekli Turizmci İlginç Proje
SUSAMIYLA ÜNLÜ ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİNDE EMEKLİ TURİZMCİ, BUGÜNE KADAR YAKILARAK İMHA EDİLEN SUSAM SAPLARINI HAYVANLAR İÇİN SAMANA DÖNÜŞTÜRÜYOR. BESİN DEĞERİ YÜKSEK SUSAM SAMANIYLA HEM DOĞA, HEM TOPRAK HEM CANLILAR KORUNUYOR.

Emekli turizimci ilginç bir projeye imza attı.


Manavgat’ta susamın silkilmesinin ardından çöpe dönüşen ve bugüne kadar yakılmak suretiyle imha edilen susam sapları, Çolaklı Mahallesi'nde samana dönüştürülüyor. Turizm sektöründen emekli olan Mustafa Kurtuluş, tarıma yöneldi ve traktör, patoz alarak iye başladı. Patoz ve traktörü evinin önünde duran Kurtuluş'un aklına bir fikir geldi ve hiç zaman kaybetmeden harekete geçti.

 

Susam saplarının daha önce yakıldığını ve bu nedenle doğa da zarar verildiğini belirten Kurtuluş, bunu da düşünerek susam saplarını samana dönüştürmeye başladı. Emekli turizmci Kurtuluş'un dediği gibi diğer samanlardan kalori olarak ta fazla. Kurtuluş şimdi kendisine gelen siparişlere yetişmeye çalışıyor.

 

Geliştirdiği sistemle susam saplarını samana dönüştüren Mustafa Kurtuluş, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve susam saplarını ekonomiye kazandırmak için çiftçilere bir de uyarıda bulunuyor.

 

Motosiklet Sürücüsü Feci Şekilde Can VerdiÖnceki Haber

Motosiklet Sürücüsü Feci Şekilde Can Ver...

Döviz Bürosu Gibi DilenciSonraki Haber

Döviz Bürosu Gibi Dilenci

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!