Kanal V
Elon Musk Paylaştı, ABD'de 'Atatürk' Aramaları Tavan Yaptı!

Elon Musk Paylaştı, ABD'de 'Atatürk' Aramaları Tavan Yaptı!

Elon Musk, Türkiye'e gelip, üzerine Atatürk'e özel paylaşımlar yaptıktan sonra, ABD başta olmak üzere dünya genelinde "Atatürk" kelimesi aranmaya başladı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün Elon Musk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek üzere Türkiye’ye gelmişti. Türksat 5A ve 5B uydularının fırlatılması ve diğer konular hakkında konuşmak için ülkemize gelen dahi girişimci, görüşmenin ardından Anıtkabir’i ziyaret ederek, Instagram hesabında birden fazla gönderi paylaşmıştı.

Elon Musk’ın yaptığı bu güzel jestlerin ardından, ülkemizde Musk’a karşı büyük bir sevgi gösterisi oluşurken, ABD başta olmak üzere dünya genelinde de Atatürk aramalarında sıçrayış oldu.

Musk’ın attığı tweet’i gören binlerce insan, Google üzerinden ulu önderimiz Atatürk’ü arattı. Google grafiğine baktığımızda ABD’de “Atatürk” araması, Elon Musk’ın gönderisinden önce neredeyse hiç yokken, birden büyük bir sıçrayış yapmış gibi duruyor. Bir süre sonra bu sıçrayış biraz düşmüş olsa da hala yurt dışında “Atatürk” kelimesi merak ediliyor.

“Atatürk” araması en yoğun olarak California, Washington DC, Connecticut, New York ve Virginia eyaletlerinde aktif olarak arandı. Google’ın grafiklerine göre “Atatürk” aramasını yapanların büyük kısmı, Musk’ın tweet’inde bahsettiği “üç kırık kemik” ifadesini de aradı.

Tesla, SpaceX, The Booring Company gibi firmaların sahibi olan Elon Musk, ülkemize gelerek hepimizi çok mutlu etti. Şu anda sadece SpaceX’in Türksat uydularını uzaya gönderme anlaşması gibi gözükse de ileride yerli otomobilin de yer aldığı pek çok projede ortak çalışmalar yürütülebilir.

 

WebteknoCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Erdoğan'ın Elon Musk'ı kabulünde Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil meselesi,…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği dünyaca ünlü iş adamı, Tesla Motor'un CEO'su Elon Musk Anitkabir'i ziyaret etti.

Apple'ın henüz resmi veya gayriresmi bir açıklamada bulunmadığı fakat hakkında çok fazla söylentiler olan gizli projesi patent başvurusu yaparken…

Son günlerde sürekli yeni bir güncellemeyle kendini geliştiren Instagram, şimdi de kullanıcılarının hashtag'leri takip edebilmesi için yeni bir özellik…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.