Covid-19 ve Temaslılar Toplu Taşımayı Kullanamayacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SAĞLIK BAKANLIĞINCA SALGIN DÖNEMİ İÇİN HAZIRLANAN HES KODU UYGULAMASI ANTALYA’DA TOPLU TAŞIMADA KULLANILAN ANTALYAKART’A ENTEGRE EDİLİYOR. ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DE BU KAPSAMDA YOĞUN BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR. YAKIN ZAMANDA HES KODU İLE ULAŞIM KARTINI ENTEGRE ETMEYEN, COVİD 19 TANILI YA DA TEMASLISI KİŞİLER, TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANAMAYACAK. DAHASI DA VAR VE UYGULAMIN DETAYLARINI ANTALYA OTOBÜSÇÜLER ODASI BAŞKANI YASİN ARSLAN, KANAL V HABER EKİBİNE ANLATTI.

Karantinada bulunması gerekenler toplu taşıma araçlarını kullanamayacak.  Covid-19 ya da temaslısı olduğu halde toplu taşımayı kullananlara ceza verilecek.

 

İçişleri Bakanlığı'nın "Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulaması" genelgesinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi hummalı bir çalışma yürütüyor. Otobüs, minibüs, Antray ve nostalji tramvayı HES kodu ile binişler yakında başlayacak. Eşleştirmeyen kartlar, Covid-19 tanılı ya da temaslılarına ait kartlar ulaşım araçlarında geçersiz olacak.

 

Koronavirüse yakalanan ya da temaslısı olması nedeniyle izolasyonda olması gerektiği halde toplu ulaşım araçlarını kullananlar İçişleri Bakanlığı’na bildirilecek. Bir başkasının kartıyla ulaşıma izin verilmeyecek.  Ulaşım Kartı olmayanlara otobüs içinde kart satışı yapılmayacak.  Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, hayata geçirilecek uygulamanın virüsün yayılmasını önlemede doğru bir adım olduğunu söylüyor.

Servis Aracı Kaza Yaptı, 8 Personel YaralandıÖnceki Haber

Servis Aracı Kaza Yaptı, 8 Personel Yara...

Flash Haber! Antalya'daki Balık Ölümlerinin Nedeni Ortaya Çıktı!Sonraki Haber

Flash Haber! Antalya'daki Balık Ölümleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!