Büyükşehir, Boğaçayı’nı Yakından İzliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BOĞAÇAYI’NIN HEM TEMİZLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR HEM DE PERİYODİK OLARAK BELİRLİ NOKTALARDAN SU KALİTESİ VE DERİNLİĞİNİ TAKİP EDİYOR. BOĞAÇAYI’NDA MEYDANA GELEN RÜSUBAT BİRİKİMİ VE BUNA BAĞLI OLARAK ORTAYA ÇIKAN SUCUL BİTKİLERİN YOL AÇTIĞI KÖTÜ KOKU İLE SİNEK SORUNUNA KARŞI İSE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ HUMMALI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR.

Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Deniz ve Kıyı Yönetimi Şube Müdürlüğü envanterine eklediği sucul bitki kesme makinesi ve deniz süpürgesiyle Boğaçayı’nda temizlik çalışmalarına devam ediyor.

 

Boğaçayı'nı saran bitkiler, kesme makinesi ile suyun 1 metre altına kadar inilerek kesiliyor. Deniz süpürgesi ile de kesilen bitkiler ve yüzeydeki çöpler toplanarak bertaraf ediliyor. Yaz sezonu boyunca Bogaçayı’ndan yaklaşık 1800 m3 atık toplandı. Deniz yüzeyi temizleme süpürgesi ile bir seferde yaklaşık 4 metreküp atığın toplandığı çalışma, haftanın 6 günü sabah 8.30’da başlayıp akşam 17.30’a kadar devam ediyor.

 

 

Ayrıca ASAT Genel Müdürlüğü, Boğaçayı ve Boğaçayı’nı besleyen kollardan 15 günlük periyotlar halinde 10 izleme noktasından numuneler alarak fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik açıdan su kalitesini takip ediyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından numune almada yetkilendirilmiş personel tarafından alınan numuneler, soğuk zincirde ASAT Genel Müdürlüğü Çevre Koruma Kontrol Laboratuvarı’nda analizleri yapılıyor.

 

Kepez'den Öğrencilere Portakal Suyu İkramiÖnceki Haber

Kepez'den Öğrencilere Portakal Suyu İkra...

Narkotik Ekipleri Uyuşturucu Satışına Geçit VermiyorSonraki Haber

Narkotik Ekipleri Uyuşturucu Satışına Ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!