22 Temmuz 2019, Pazartesi

Binlerce Alanyalı geleceğe yürüdü

Binlerce Alanyalı geleceğe yürüdü

Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Başkan Adayı Adem Murat Yücel’in seçim yürüyüşü “Alanya Geleceğe Yürüyor” sloganıyla yapıldı. Yürüyüşe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekili Semanur Çelik,Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milletçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy'un yanısıra Cumhur İttifakı'ndan isimler ve binlerce vatandaş katıldı. Büyük yürüyüş Kanal V ekranlarından canlı olarak yayınlandı.

Yücel'den dev yürüyüş: Binlerce Alanyalı geleceğine yürüdü

31 MART Yerel Seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’nın Başkan Adayı olan Adem Murat Yücel, saha çalışmaları kapsamında dev bir seçim yürüyüşü yaptı. 2014 seçimlerinde 'Büyük Alanya Yürüyüşü’ sloganıyla yaptığı yürüyüşte Başkan Yücel'e merkez, belde ve köylerden binlerce vatandaş destek vermişti. Bugün saat 14.00’de Alanya Öğretmenevi önünden başlayan dev yürüyüş ise “Alanya Geleceğe Yürüyor” sloganıyla İskele Şelale önünde sona erdi. Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak yürüyüşü gerçekleştiren Yücel'in yürüyüşüne Alanyalı Dışişleri BakanıMevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Menderes Türel, ittifakın iki kanadından da binlerce partili ile vatandaş katıldı. Program, İskele Şelale Meydanı’ndaki konuşmalarla devam etti.

‘YÜRÜYÜŞÜMÜZ KUTLU OLSUN’
Programda ilk konuşmayı Başkan Yücel yaptı. Başkan Yücel, şunları söyledi: “Bugün hep birlikte aydınlık mutlu yarınlara yürüyoruz. Yürüyüşümüz kutlu olsun, hayırlı olsun. Bugün muhteşemsin Alanya. Selçuklu’nun başkenti Osmanlı’nın liman kenti Alanya, vatan sevgisiyle hizmet sevdasıyla yanan Alanya hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Alanya en güvenli şehri Türkiye’nin. 15 yıldır birlikte yürüdüğümüz Alanya’nın bütün mahallelerinde bulunan bütün kardeşlerimi muhabbetle kucaklıyorum. Gönül dostlarımız bizlerle. Kentlisi, köylüsü, yerlisi, yabancısıyla tek yürek olduk. Alanya’nın geleceğine yürüyoruz. Rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Yürüyüşümüze katılamayan ancak derdi Alanya olan partili, partisiz her bir kardeşime selamlarımı iletiyorum. 5 yıl aradan sonra yeniden omuz omuza, gönül gönleyiz

‘GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK’
Desteğiniz için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin teveccühleriyle dünyanın en güzel şehrine 5 yıl hizmet etme şerefine nail olduk. Sizin için gecemizi gündüzümüze kattık. Alanya’ya yapılamaz denenleri yaptık. Aşkla çalıştık. Bu kente ve bu kentin güzel insanlara vefa borcumuz daha bitmedi. Alanya için hayallerimiz var. Çok büyük hedeflerimiz var. Güçlü ekibimiz ve 82 projemizle Cumhur İttifakı ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bana yüklenen büyük sorumluluğun farkındayım. Bizleri bu göreve layık gören büyüklerimizi asla mahcup etmedik. Etmeyeceğiz. Ne dediysek hepsini yaptık. Başımız dik, alnımız açık. Bundan sonra da birlikte çalışacak ve birlikte başaracağız. Alanya’ya 82 yakışır diyerek açıkladığımız 82 projeyi de hayata geçireceğiz.

‘ÇAYDAN ÇORBADAN BAHSEDİYORLAR’
Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hoşgörüyle herkese kucak açtık. Oy verenlerin de vermeyenlerin de belediye başkanı olduk. Hizmette gözü olmayanlar yaptığımız hizmetlerin fersah fersah gerisinden söylemlerle Alanya halkının karşısına çıkıyorlar. Alanya halkı bunu hak etmiyor. Biz marka şehirden onlar çaydan, çorbadan, servisten bahsediyorlar. Biz onların servis yapacakları okulları vatandaşın ayağına getirdik. Alanya Belediyesi’ni yönetmek gönül işidir. Adem Murat Yücel’in işidir. Belediyecilik bizim ekibimizin işidir. Sevgili Alanyalılar Alanya’da bahar geliyor. O bahar 31 Mart’ta sandıklara da düşecektir. Ucu bucağı olmayan katılımlarınız, sevginiz, desteğiniz için sağ olun, var olun. Cumhur İttifakı’yla birlikte bir hizmet birliği yakalandı. Ayrımız gayrımız olmadan Alanya’yı dünyada örnek gösterilen bir şehir yapmak adına çalışacağız.

‘ÜLKEMİZİN BEKASI İÇİN ÖNEMLİ’
Bu birliktelik Alanya’nın önünü açacaktır. Kazanan Alanya, Antalya olacak. Yatırımların devamı ve ülkemizin bekası, istikrarı için Cumhur İttifakı’nı zaferle taçlandıracağız. Alanya’da Yücel, Antalya’da Türel diyoruz. Gayretimiz Alanya içindir. Sizin içindir. Bugün burada bizlerle olan bu kutlu yürüyüşe katılan her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kendimi önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum.”

‘ALANYA FETRET DÖNEMİNE İZİN VERMEZ’
Başkan Yücel’in ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Menderes Türel konuştu. Türel, şunları söyledi: “Gece demedik, gündüz demedik, sizin için çalıştık. Sizlerin de destekleriyle Yücel ile birlikte Alanya’yı daha güzel günlere taşıyacağız. Siyasi kampanyada ne dedik? ‘Projeler yarışsın’ dedik. ‘Hizmetler yarışsın’ dedik. Ben Alanyalılara soruyorum, biz Alanya için Karayolları arazisinde halka açık bir proje gerçekleştiriyoruz. Alanya’mıza yeni bir otogar ve millet bahçesi yapacağız. Benim rakibim Sayın Muhittin Böcek size Alanya’yla ilgili bir proje açıkladı mı? Antalya gözünü açtı, Alanya gözünü açtı. Alanya yeni bir fetret dönemine müsaade etmeyecektir. Ama şimdi kaybedeceklerini anladılar, iftiraya başvuruyorlar.

‘İSTEDiĞİN KANALDA YAYINA ÇIKALIM’
Gel istediğin televizyonda milletin önünde seninle hesaplaşalım. Bu işler atıp tutmakla olamaz. Biz şeffafız. Mal beyanımı bugün internet sitemde yayınladım, bekliyorum şimdi, Böcek de açıklayacak mı? Biz Allah’tan başka kimseden korkmadık, korkmayız. Biz projelerimizi açıkladık, Böcek bizden sonra açıkladı, projelerinin yarısı benden aşırma. Ben iki kez CHP’den belediyeyi devraldım. İkisinde de Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyordu Antalya. Türkiye’nin en ucuz suyunu siz Alanyalılara kullandırmanın yanı sıra 1 milyon 200 bin su abonesi var Antalya’da. Biz kazandığımızda Alanya ve Antalya kazanıyor. Şimdi biz ittifakla çok daha güçlüyüz. Biz önce Alanya sonra siyaset dedik.”

‘İŞİNİN EHLİ YÜCEL’İN ARKASINDAYIZ’
Türel’in ardından Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik konuştu. Çelik, şunları söyledi: 31 Mart Yerel Seçimleri güçlü Türkiye için önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin gönlüne dokunan Sayın Adem Murat Yücel’in Alanya’nın ferahı için çıktığı bu yolda sonuna kadar yanındayız. Alanya’nın en büyük şanslarından biri de hizmetin ustası Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’dir. Son 5 yılda Alanya’ya 800 milyon liranın üzerine yatırım yapan ve sosyal belediyecilik anlayışıyla kadınların hayatına dokunan Menderes başkanıma teşekkür ediyorum. Sizlerin güçlü destekleriyle başkanlarımız yaptıkları projelerle Alanya’ya vizyon kazandırmaya devam edecekler. Bizler de başkanlarımın projelerine gereken desteği vereceğiz. Bizi biz yapan tercihlerimizdir.”

'TOROS'UN ÇOCUKLARI BUNLARA DUR DİYECEK'
MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, vatandaşlara 31 Mart'ta sandığa gitme çağrısında bulundu. Aksoy şöyle konuştu: "Alanya'da bu meydanda Cumhur İttifakı'nın önemini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Cumhur İttifakı yani bu halkın ittifakının karşısında bir ittifak daha var. CHP'ye, İyi Parti'ye oy verenlere diyecek bir şeyim yok. Fakat bu ittifaka dur diyemeyenler bu ittifakın başındaki PKK ile kol kola yürümektedirler. Toros'un çocukları 31 Mart'ta Soros'un çocuklarına dur diyecektir. Seçime bir hafta var. Eğer gizli pazarlığınız yoksa, hodri meydan diyorum. Bu meydandaki birlikteliğimiz daim olsun."

‘ALANYA HALKI VATANSEVERDİR’
Programda son konuşmayı Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı. Yoğun alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Bakan Çavuşoğlu, şunları söyledi: “İki aydır gece gündüz bizimle yol yürüyen kardeşlerim, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bizi bugünkü yürüyüşümüzde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda BŞB Başkanı Türel’le yola devam demek için gece gündüz çalışıyorsunuz. Alanyalılar vatanseverdir. Vatanına milletine hizmet edenlere sahip çıkar, o yüzde 17 yıldır bize sahip çıktığınız için teşekkür ederiz. Dün İstanbul’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikteydim. ‘Adem Başkan’ın projeleri benim projelerimdir, bunu Alanyalılara hatırlat’ dedi. ‘Türel’in projeleri de benimdir’ dedi. Alanyalılara selam gönderdi. İttifaktan önce de Adem Başkan sık sık Ankara’ya geliyordu Alanya’ya hizmet etmek için, biz de kendisine destek verdik.

‘YAPILAMAZ DENİLENLERİ BİZ YAPTIK’
82 projenin hayata geçirilmesi için birlikte çalışacağız. Son 5 yıldır Türel’in Alanya ve Antalya için yaptığı çalışmaları görüyorsunuz değil mi? Bizim arkadaşlarımız vatan millet sevdalısıdır. 17 yıldır Alanya’yı temsil etme onurunu yaşattınız. Biz de Alanya’ya ilkleri yaşattık. ‘Açılmaz’ denilen Alanya Gazipaşa Havalimanı’nı açtık. Sadece geçen sene 1,2 milyon turist Türkiye’ye Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan giriş yaptı. Yollar yaptık, tüneller yaptık, sıra şimdi otobanda. Doğalgazı da getireceğiz. Hastanemizi beğeniyor musunuz? Her şeyimiz var. Kadrosunu da güçlendiriyoruz. Beyin cerrahi ve onkoloji dahil tüm bölümleriyle hizmet verecek hastanemiz. Sağlık turizminden para kazanacağız. Mevcut hastaneyi ihtisas hastanesine çeviriyoruz. Alanya’da iki üniversitemiz var. 10 bini geçti öğrenci sayımız. Yeni kampüslerle beraber üniversitelerimizi büyütüyoruz. 7-8 sene sonra 50-60 bin öğrenci kış ayalarında Alanya’nın sokaklarında olacak.

‘BİRİLERİ ÇAMUR SİYASETİ YAPIYOR’
Yeni adliye binamızı gördünüz. 5 yıldızlı otel kalitesinde. Teleferik projesi yıllardır hayaldi ama Adem Başkan hayata geçirdi. Adem Başkan’ın ve Türel’in rakibi gelerek ‘Alanya için şu projeyi hayata geçireceğim’ dedi mi? Bunlar çamur siyaseti yapıyor. Biz sadece ‘Projeniz var mı?’ diye soruyoruz. Temiz siyaset yapıyoruz. Bizim arkadaşlarımız Alanya ve Antalya için çok güzel projeler hayata geçirdiler. Bugün yürüyüşte gördüm ki bu iş bitmiş. Alanya kararını vermiş. Alanyalı olmaktan gurur duydum. İnşallah oylarınızla Yücel ve Türel kardeşlerimizi işbaşına getirdiğiniz zaman biz de el ele, omuz omuza Alanya ve Antalya için çalışacağız. Kalan bir haftada rehavete girmeden 31 Mart akşamına kadar çalışmaya devam edin.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0


Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.