Beş Yıldızlı Ağız Sağlığı Hizmeti Verilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KEPEZ İLÇESİNDE YAPIMINI TAMAMLADIĞI MODERN SAĞLIK MERKEZİ KISA SÜREDE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK. SÜTÇÜLER'DEKİ ÇOCUK AĞIZ DİŞ POLİKLİNİĞİ DE SAĞLIK MERKEZİNE TAŞINARAK HİZMETİNE BU BİNADA DEVAM EDECEK.
Sanax İnşaat

Antalyalıların sağlığını koruyucu ve tedavi edici hizmetlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, çocuklara yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin kapsamını genişleterek Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı Otogar Kavşağı yakınındaki büyük ve modern yeni hizmet binasına taşıdı.

 

Yıllardır Sütçüler'deki binasında 4 ünite ile hizmet veren merkez yeni binasında modern teknolojinin tüm imkanları kullanılarak yapılacak tanı ve tedavi işlemleriyle ağız ve diş sağlığı konusunda hizmetine devam edecek.

 

Büyükşehir Belediyesi, 5 katlı olan ve 2000 metrekare kapalı alana sahip binayı, kapsamlı bir sağlık merkezine dönüştürdü.

 

Vatandaşlara modern ve konforlu bir ortamda hizmet verecek merkez bünyesinde 10 ünitelik bir diş polikliniği, 5 adet normal poliklinik hekimliği ile engelli hastaların daha kolay ve sorunsuz bir şekilde tedavi olabilmeleri için engelli diş polikliniği oluşturuldu.

 

Ayrıca merkezde panoramik röntgen cihazı, bebek bakım ünitesi ve oyun odası da bulunuyor.

 

Sağlık Merkezi'nde ilk etapta 7 -14 yaş çocuklar için ücretsiz diş muayenesi ve koruyucu tedaviler uygulanacak.

 

Merkezde ilerleyen aşamalarda yetişkinlere de ücretsiz diş sağlığı hizmeti verilecek. Daha önce Kuzeyyaka Mahallesi'nde olan Evde Sağlık Birimi de bu binaya taşındı.

 

Merkezde ilerleyen zamanda genel poliklinik, çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği, diyetisyen ve psikolog hizmetleri de verilecek.

Toplu Ulaşıma Yüzde 15 ZamÖnceki Haber

Toplu Ulaşıma Yüzde 15 Zam

Muhtar Tatiana, Vatandaşları Kapıda KarşılıyorSonraki Haber

Muhtar Tatiana, Vatandaşları Kapıda Karş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!