Ayasofya’ya atanacak iki imam belli oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ayasofya’ya atanacak iki imam belli oldu
Ayasofya’nın ibadete açılması kararı sonrası gözler atanacak 2 imam ve 4 müezzinin kimler olacağına çevrildi. Atanacak imamlardan birinin Ferruh Muştuer, müezzinlerde birinin de Alpcan Çelik olacağı iddia edildi.

Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından ilk namazın kılınacağı 24 Temmuz’a hazırlıklar devam ederken gözler kimlerin görevlendirileceği sorusuna çevrildi.

Yeni Şafak’tan Fazlı Şahan’ın iddiasına göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeniden camiye dönüştürülen Ayasofya için atayacağı 2 imam ile 4 müezzinden ilk ikisinin isimleri belli oldu. Alınan bilgiye göre ilk imam olarak Ferruh Muştuer’in, müezzin olarak da Alpcan Çelik’in atanması gündemde.

Ferruh Muştuer

2015 Dünya Kur’anı Kerim okuma birincisi olan hafız Muştuer, Ayasofya’da daha önce Fetih Suresi okumuştu. İlk müezzin olarak görev alması beklenen müezzin Alpcan Çelik de Selimiye Camii imamı olarak görev yapıyor. Müezzin Çelik’in de Kur’an tilavetinde dünya birinciliği bulunuyor.

 
Alpcan Çelik

Atamalar yapılırken imamlarda hem kıraat hem ses güzelliği hem de ilmi birikim kriterleri göz önüne alınırken, müezzinlerde ise özellikle ses güzelliği esas alındı. Ayasofya’da yapılacak düzenlemeler bugün Din İşleri Yüksek Kurulu’nda da gündeme gelecek. Toplantıda alınacak karar sonrası Ayasofya’daki düzenlemeler de netlik kazanmış olacak. Ardından o düzenlemeler hayata geçirilecek.

 

 

 

 
Anahtar Kelimeler:
Alev alan otomobilin sürücüsü canını zor kurtardıÖnceki Haber

Alev alan otomobilin sürücüsü canını zor...

SON DAKİKA | Ticaret Bakanı Pekcan'dan esnafları ilgilendiren duyuruSonraki Haber

SON DAKİKA | Ticaret Bakanı Pekcan'dan e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!