Ayakta Yolcu Taşıma Yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANIN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA OTOBÜSLERDE AYAKTA YOLCU TAŞINMAYACAĞINA İLİŞKİN YAPTIĞI AÇIKLAMANIN ARDINDAN, SOKAKTAKİ VATANDAŞLAR İKİYE BÖLÜNDÜ. KİMİ VATANDAŞ BU UYGULAMAYI YERİNDE BULURKEN KİMİSİ DE ÖZELLİKLE İŞ SAATLERİNDE BU UYGULAMANIN CİDDİ SORUNLAR DOĞURACAĞI GÖRÜŞÜNDE. ANTALYA HALK OTOBÜSLERİ KOOPERATİFLERİ BAŞKANI YASİN ARSLAN İSE GENELGENİN HALEN KENDİLERİNE ULAŞMADIĞI BELİRTTİRKEN, AYAKTA YOLCU ALMA KAPASİTELİ OLAN HALK OTOBÜSLERİNDE UYGULAMANIN ZOR OLACAĞINI BELİRTİYOR.

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış hergün yeni kuralların gelmesine neden oluyor. En son alınan önlem ise Halk Otobüsleri gibi toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşımanın yasaklanması olarak gündeme geldi.

 

Halk Otobüslerinde ayakta yolcu taşınmamasına ilişkin genelge henüz Antalya'daki ilgili kurumlara  tebliğ edilmedi. Ulaşım için toplu taşımayı kullanan vatandaşlar ise uygulama konusunda ikiye bölünmüş durumda. Kimi vatandaş kararın yerinde olduğunu söylerken kimi vatandaşta, ayakta yolcu taşınmaması halinde özellikle iş saatlerinde büyük kaos yaşanacağı görüşünde.

 

Yolcular böyle düşünürken Antalya Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Yasin Arslan'da Antalya'da 500' e yakın halk otobüsü bulunduğunu ve bu otobüslerinde ayakta yolcu kapasiteli olarak hizmet verdiğini kaydetti. Arslan, kararın uygulanması halinde büyük sıkınıtların yaşanacağını belirtti.

Vakalar Artiyor, Veliler TedirginÖnceki Haber

Vakalar Artiyor, Veliler Tedirgin

Pastanelere Korona Darbesi, Satışlar Yüzde 70 AzaldıSonraki Haber

Pastanelere Korona Darbesi, Satışlar Yüz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!