Asansör Kullanıcıları Dikkat

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Asansör Kullanıcıları Dikkat
ASANSÖR KULLANAN BİNALARIN YÖNETİCİLERİNİ YAKINDAN İLGİLENDİREN BİR HABERİMİZ VAR SIRADA. ANTALYA İL SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ YILLIK PERİYODİK KONTROLÜ YAPILMAYAN ASANSÖRÜN MÜHÜRLENEREK, HİZMETTEN MEN EDİLECEĞİ AÇIKLADI. YÖNETMELİKLERE AYKIRI HAREKET EDENLERE 63 BİN 819 LİRAYA VARAN CEZAİ İŞLEM DE UYGULANACAK.

Asansör  kullanan binaların yöneticileri dikkat

 

Karara ilişki yönetmelik hakkında bir yazılı açıklama yapan İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü özel ve kamu binalarında asansörlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmadan kullanılabilmesini temin etme amacıyla periyodik kontrolün yaptırılmasına dair yükümlülüğün ilgili idare ve bina sorumlusuna ait olduğu belirtti.

 

Makina Mühendisi Ramazan Öğütlü özellikle asansör bakımlarında uyulması gereken 900 kuralın bulunduğunu ve bu kuralların her birini yerine getiren asansörlerin kırmızı sarı yeşil ve mavi etiketlerle derecelendirildiğini kaydetti. Apartman yöneticilerinin asansörlerin bakımları konusunda dikkatli olması gerektiğini belirten Öğütlü'nün bir de uyarası var. 

 

Öte yandan “asansör periyodik kontrol yönetmeliği' hükümlerine aykırı hareket eden asansör monte eden veya onun yetkili servisine, bina sorumlusuna veya kat maliklerine ve asansör yaptırıcısına, 1705 sayılı Kanunun 6'ncı maddesinde öngörülen alt limit 1591 TL, üst limit de 63 bin 819 TL olmak üzere idari para cezası uygulanacak.

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet DesteğiÖnceki Haber

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteğ...

Pandemi Taksici Esnafini VurduSonraki Haber

Pandemi Taksici Esnafini Vurdu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!