Altın Portakal Heykelleri Caddeleri Süslüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
57. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ HEYECANI KENTİ SARMAYA BAŞLADI. DEPOLARDAN ÇIKARTILAN 57 VENÜS HEYKELİ, BAKIMI YAPILDIKTAN SONRA KENTİN DÖRT BİR YANINA YERLEŞTİRİLDİ. ALTIN RENKLİ HEYKELLER BÜYÜK İLGİ ÇEKİYOR.

3-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali öncesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin cadde ve çeşitli noktalarına yerleştirilen Venüs heykelleri beğeni topluyor. 57’nci festivale özel olarak yerleştirilen 57 altın renkli heykel, festivali haber verirken, Antalya’ya renk katıyor.

 

Venüs heykeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in göreve gelmesinin ardından, yine altın renkli orijinal halini almıştı. 2014-2019 yılları arasında 5 yıl boyunca depoda çürümeye terk edilen 12 yılın üzerindeki heykeller depodan çıkartıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bakıma alındı. Belediye öz kaynakları ile hiç para harcanmadan tek tek elden geçirilen 57 heykel, altın rengine boyandıktan sonra Antalya caddelerine ve kavşaklarına yerleştirildi.

 

Elinde portakal tutan Venüs heykelleri festivalin simgesi ve habercisi olarak kenti süslüyor.

Emniyetten Okullara DenetimÖnceki Haber

Emniyetten Okullara Denetim

Öğrencilere Okullarda Aşi YapılmayacakSonraki Haber

Öğrencilere Okullarda Aşi Yapılmayacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!