Alman vatandaşları sağlık turizminde Türkiye’yi tercih etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alman vatandaşları sağlık turizminde Türkiye’yi tercih etti
Sağlık turizminde son 20 yılda dünyanın en önemli ülkeleri arasına giren Türkiye özellikle saç ekim alanında zirveyi zorluyor. Ülkemizdeki doktorlara olan güven, sağlık turizminde Türkiye’yi ilk tercih edilen ülkelerden biri yapıyor.

Alman vatandaşları sağlık turizminde Türkiye’yi tercih etti

Sağlık turizminde son 20 yılda dünyanın en önemli ülkeleri arasına giren Türkiye özellikle saç ekim alanında zirveyi zorluyor. Ülkemizdeki doktorlara olan güven, sağlık turizminde Türkiye’yi ilk tercih edilen ülkelerden biri yapıyor.
Pandemi olan aylarda büyüme ivmesi doğal olarak düşüş eğilimine girse de, diş estetiği ve saç ekimine olan ilgi artış gösterdi. Önümüzdeki günlerde aşılamanın devamı ve uluslararası uçuşların başlaması ile birlikte 2021 yılında ivmelenme bekleniyor. 2021 yılı satışlarının 2019 satış rakamlarını aşması öngörülüyor.
Pandemiye rağmen büyümeye devam eden sağlık turizmi alanında öncü şirketlerden Reviveair, Mart ayı itibariyle Alman uyruklu misafir ön rezervasyonlarında %20’lik bir artış kaydetti. Reviveair’i tercih eden misafirler, konaklama hizmetinden, VIP transfere, simultane tercümanlık servisinden hastane seçimine kadar tüm süreçleri kendi tercihlerine göre planlama imkânına sahip oluyor. Birden fazla hastaneden teklif alabilme imkânına sahip olan misafirler, bu teklifler arasında karşılaştırma yapıp, tedavi olmak istediği hastaneye karar verebiliyor. Tedaviyi bekleme süreçlerinde talep üzerine misafirler için şehir içi veya şehir dışı turlar planlanıp, gerçekleştiriliyor. Tercihe göre Reviveair bu hizmetleri de VIP olarak sunabiliyor. 

Türkiye’nin 2023 Sağlık Turizmi Hedefi 20 Milyar Dolar

Reviveair CEO’su Emre Başaran, “sağlık turizminin dünyada yaklaşık 100 trilyon dolarlık bir pazar olduğunu, son 10 yılda, dünyadaki medikal turizmi tercih eden turist sayısının 10 milyonu aştığını ve yıllık cironun 100 milyar doları bulduğunu belirtmekle birlikte, Türkiye  2023 yılı için 2 milyon sağlık turizmine ilgi gösterecek turisti ağırlamayı ve 20 milyar dolarlık bir gelir hedefliyor. Biz de bu pastadaki payımızı büyütmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.
Başaran, dünyanın birçok ülkesinden sağlık turisti ağırlayan Türkiye’nin, saç ekiminden diş tedavisine, estetik operasyonlardan tüp bebek tedavisine kadar birçok alanda dünya standartlarının üstünde hizmet verdiğinin altını çizdi.

Facebook : https://www.facebook.com/flytorevive/
Instagram : https://www.instagram.com/flytorevive/

Anahtar Kelimeler:
Reflüyü Hafife AlmayınÖnceki Haber

Reflüyü Hafife Almayın

15 Temmuz Şehitlerinin aileleri Antalya'daSonraki Haber

15 Temmuz Şehitlerinin aileleri Antalya'...

Yorum Yazın

Türkiye'nin yerli aracı TOGG, Teknofest'te ziyaretçilerini bekliyor
İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı
Bu havalara aldanmayın! Meteoroloji uyardı, sıcaklıklar 10 derece birden düşecek
Kapadokya Ürgüp'te sahneye çıkan Buray'ın 12 bin TL'lik sazı çalındı
Sürücünün el frenini çekmeyi unuttuğu kamyon otomobile çarptı
iPhone 13'lerin Türkiye fiyatları belli oldu! 8 aylık maaş ile 1 TB'lık iPhone 13 Pro Max satın alınamıyor
Halk arasında şifalı sanılıyor ama hastalık yayıyor! İnsanlar mikroplu su için Muş'a akın ediyorlar
Masterchef'te gergin anlar! Mehmet Şef, yarışmacıyı stüdyodan kovdu
Sahibi tarafından ağaçlık alanda gezmeye çıkarılan köpek, 14. yüzyıldan beri kayıp olan hazineyi buldu
Devletten aldığı destek ile çitlembik yağı üretti, kilosu 200 liradan satılıyor

Başka haber bulunmuyor!