Alman Mevkidaşı İle Görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alman Mevkidaşı İle Görüştü
DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU DÜN ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI HEİKO MAAS’LA ANKARA'DA BİRARAYA GELDİ. İKİLİ İLİŞKİLERİN VE BÖLGESEL KONULARININ ELE ALINDIĞI GÖRÜŞME SONRASI İKİ BAKAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. BASIN TOPLANTISINDA BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI ALMAN MEVKİDAŞI MAAS'I HEM ŞAŞIRTTI, HEM DE GÜLÜMSETTİ. İŞTE DİPLOMASİDE DOSTLUĞU, SAMİMİYETİ VE CESARETİYLE FARK YARATAN BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NUN ALMAN MEVKİDAŞINI ŞAŞKINA ÇEVİRİP GÜLÜMSETEN, AÇIKLAMALARINA ALANYASPOR VE ANTALYASPOR'U DA DAHİL EDEN AÇIKLAMALARI.
Sanax İnşaat

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas dün Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile biraraya geldi. İkili ilişkiler ve bölgesel sorunların ele alındığı görüşme sonrası iki Çavuşoğlu ve Maas ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları ise Alman mevkiidaşını şaşkına çevirdi.

 

YAPTIRIMLARDAN “KORKMUYORUZ” MESAJI
Yunistan ile yaşanan krizden bahsedilen basın toplantısında Bakan Çavuşoğlu Yunanistan başpiskoposunun islam bir din değildir açıklamaları ve Yunanistan'ın Türkiye'yi tahrik edici adımlar atıp Avrupa Birliği'ne yaptırım teklifinde bulunmasına verdiği yanıt Alman Bakanı oldukça şaşırttı.

 

ÖZİL'E ÖVDÜ, TÜRKİYE'DE YETİŞEN ALMAN TEKNİK DİREKTÖRÜ HATIRLATTI
Alman mevkidaşının şaşkın bakışları altında Avrupa Birliği ve ABD'nin yaptırımlarından korkan bir ülke olmadığımızı vurgulayan Bakan Çavuşoğlu,  Mesut Özil transferiyle ilgili Özil'e övgüler yağdırdı.

 

ÇAVUŞOĞLU ÖNCELİĞİNİ ANTALYA'DAN YANA KULLANDI
Siyasetteki dürüstlüğü, açık sözlülüğü ve samimiyetiyle öne çıkan Bakan Çavuşoğlu, kendisinin de Fenerbahçeli olduğunu belirtti ama memleketi Antalya'nın takımları Antalyaspor ve Alanyaspor'un önceliği olduğunun da altını çizdi.

 

BAKAN ÇAVUŞOĞLU, MAAS'A “ERDOĞAN”I HATIRLATTI
Çavuşoğlu konuşmasının sonunda ise bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü için Almanya'da linç edilmeye kalkılan Özil ile ilgili mevkidaşı Maas'ı şaşkınlıktan gülümseten bir açıklama yaptı.

 

 

Antalyaspor Yönetimi, Mustafa YILMAZ'a Emanet!Önceki Haber

Antalyaspor Yönetimi, Mustafa YILMAZ'a E...

Antalya, Pandemi'de Kırmızı Hücum Etti!Sonraki Haber

Antalya, Pandemi'de Kırmızı Hücum Etti!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!