YKS sonuçları açıklandı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
YKS sonuçları açıklandı!
ÖSYM, YKS sonucu ile geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen sınavdan adayların elde ettikleri puanları açıkladı.
Sanax İnşaat

Üniversite öğrencisi olma yolunda sınav aşamasını geride bırakan adaylar şimdi tercihleri bekleyecek. Peki, üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

YKS SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerin hangi tarihte başlayacağı araştırılmaya başlandı. ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilerde sonuçların açıklanacağı tarih paylaşılmıştı. İşte YKS sınav sonuçları ile ilgili bazı detaylar ve tercihlere ilişkin bilinmesi gerekenler…

YKS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar sonuçlara ulaşabilirler.

YKS SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Kurumun paylaştığı bilgilerde yer alan detaylara göre tercihler ise 23-29 Temmuz tarihinde yapılacak. Tercih kılavuzunun ise kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor.

İLK AÇIKLAMA ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’DEN GELDİ

ÖSYM Başkanı Aygün, paylaşımında şu ifadelere yer verdi "12 Şubat günü başvuruların alınmasıyla başlayan YKS-2019 süreci, 15-16 Haziran'da sınavların uygulanmasının ardından şu an itibarıyla sonuç açıklanması ile devam ediyor. Adaylarımız sonuçlarını 'https://sonuc.osym.gov.tr' sayfamızdan öğrenebilirler. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ederim."

Kız yurdunda korku dolu anlarÖnceki Haber

Kız yurdunda korku dolu anlar

Tütüncü, yaz kurslarındaki gençler ve aileleriyle birayaya geldi Sonraki Haber

Tütüncü, yaz kurslarındaki gençler ve ai...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!