WhatsApp 2018'de O Telefonlarda Olmayacak!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
WhatsApp 2018'de O Telefonlarda Olmayacak!
Eğer az sonra sayacağımız işletim sistemi sürümlerine sahip bir telefon kullanıyorsanız, 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren yeni bir telefon almanız gerekecek.

WhatsApp, 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren bazı telefon modellerinin mesaj gönderemeyeceğini ve alamayacağını açıklamıştı. Sonra bir açıklama daha geldi ve bu tarih, bazı modeller için ertelenmişti. Buna göre Nokia S40, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için verilen destek, 31 Aralık 2017 tarihine kadar ertelenmişti. Artık o tarihin çok yaklaştığını, yalnızca 13 günlük bir zaman kaldığını tekrar hatırlatalım istedik.

WhatsApp yetkilileri bu kararı alırken çok zorlandıklarını fakat yapılması gereken bir hareket olduğunu belirterek, bundan sonra daha üst işletim sistemleriyle çalışan kullanıcıların WhatsApp’tan tam olarak faydalanabileceklerini açıkladılar. Buna göre 31 Aralık 2017’den itibaren desteklenmeyecek platformların tam listesi şu şekilde:

BlackBerry OS ve BlackBerry 10
Nokia Symbian S60
Android 2.1 ve Android 2.2
Windows Phone 7
iPhone 3GS/iOS 6

Desteğin kaldırılacağı platformlarla ilgili samimi bir açıklamada daha bulunan şirket, “Her ne kadar bu platformlar hikayemizde çok önemli bir yere sahip olsalar da, gelecekte uygulamamızda geliştirmek istediğimiz özellikleri sunma kapasiteleri bulunmamakta” ifadelerini kullandı.

 

webtekno.com

Anahtar Kelimeler:
Eğer Çözerseniz 1 Milyon Dolar Sizin!Önceki Haber

Eğer Çözerseniz 1 Milyon Dolar Sizin!

Otobüs Devrildi: 12 Ölü Var!Sonraki Haber

Otobüs Devrildi: 12 Ölü Var!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!