UZAYDAN GELEN BU GÖRÜNTÜ DÜNYAYI ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
UZAYDAN GELEN BU GÖRÜNTÜ DÜNYAYI ŞAŞKINA ÇEVİRDİ
Cassini aracı Satürn'ün halkaları arasında yolculuğunu sürdürüyor. Google'ın da doodle yaptığı Cassini tarafından Dünya'nın çok uzaktan çekilen görüntüsü ise interneti kasıp kavuruyor.

 

Cassini uzay aracı, Satürn'ün halkaları arasından Dünya'nın fotoğrafını çekti ve bu görüntü ortaya çıktı!

 

 

NASA'nın Cassini uzay aracı da Satürn'ün halkaları arasından geriye ana gezegenine baktığı ve Dünya'nın 1.4 milyar kilometre uzağından bir fotoğrafını çekti.

 

 

 

O uzaklıktan bakıldığında Dünya, karanlığın içerisinde parlayan bir nokta gibi gözüküyor.

 

 

Cassini bu fotoğrafı 12 Nisan tarihinde çekti. NASA'nın söylediğine göre "her ne kadar fotoğrafta görmek için çok küçük olsa da, o sırada Dünya'nın Cassini'ye bakan kısmı güney Atlantik Okyanusu'ydu."

 

 

 

NASA'dan yapılan açıklamada, Cassini'nin 21 Nisan'da Titan'a 127'nci ve son kez yaklaştığı ve uydu yüzeyinin 979 kilometre üzerinden son yakın geçişini yaptığı da belirtildi.

 

 

Cassini, söz konusu yörünge üzerinde 22 tur yaptıktan sonra 15 Eylül'de son bir dalışla Satürn'ün atmosferinde yok olacak.

 

 

Dünya'nın minik görüntüsünün yayınlanmasıyla birlikte Cassini Uzay Aracı, dev arama motoru Google tarafından da bu sabah itibariyle doodle oldu. Bugün Google'a giren herkes bu görüntüyü görüyor!

 

 

 

Cassini-Huygens Satürn gezegenine gönderilen bir insansız uzay sondası. 15 Ekim 1997 tarihinde fırlatılarak Dünya, Venüs ve Jüpiter'in alçaktan uçuş dahil bir gezegenlerarası yolculuğunun ardından 1 Temmuz 2004 tarihinde Satürn çevresindeki yörüngesine girdi. Görevi hala sürüyor!

 

 

NASA'nın geçtiğimiz haftalarda Mars'tan gönderdiği bir diğer fotoğraf da internette hızla yayılıyor. Fotoğrafa dikkatlice bakıldığında bakın çok uzaklardan ne görünüyor?

 

 

Dünya Mars'tan 205 milyon kilometre uzaklıkta bulunuyor. Fotoğraf Mars üzerinden çekildi ve Dünya ufukta görünüyor. Kırmızı lekeli şekilde görünen bölgede Avustralya yer alırken, beyazlıklar ise bulut yoğunluğunu gösteriyor.

 

 

Ay'ın Dünya'ya göre çok daha karanlık göründüğü fotoğraf kasım ayında çekilmesine karşın yayınlanması bugünü buldu.

 

 

Ancak NASA'nın tek yayınladığı sıra dışı fotoğraf bu değil. NASA'nın kaydettiği görüntülerde net bir şekilde görülen bu cisim, büyük bir heyecana yol açtı.

 

 

 

 

 

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Mars'ta çektiği bir görüntüde zeminde büyük bir kaşık görünüyor.

 

 

Kaşık görüntüsü büyük bir heyecana yol açarken, fotoğraflar Kızıl Gezegen'de hayat olduğunu gösteren bir ipucu olarak değerlendiriliyor. NASA, daha önce de Mars'ın kumlu zemininde kaşık bulmuştu. Kızıl Gezegen'de daha önce rastlanan objeler ise, yüzükler ve eldivenler olmuştu.

 

TABUTTAKİ RUS GENERALİN KİMLİĞİ İFŞA OLDUÖnceki Haber

TABUTTAKİ RUS GENERALİN KİMLİĞİ İFŞA OLD...

Başbakan Yıldırım'dan Afrika ülkelerine FETÖ uyarısıSonraki Haber

Başbakan Yıldırım'dan Afrika ülkelerine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!