Türkiye'nin İlk Yerli İş Makineleri Fuarı Açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye'nin İlk Yerli İş Makineleri Fuarı Açıldı
32 ÜLKEDEN MÜTEAHHİT VE İNŞAAT FİRMALARININ TEMSİLCİLERİNİN KATILDIĞI EXPO İŞ, İNŞAAT MAKİNELERİ VE EKİPMANLARI FUARI, ANTALYA'DA KAPILARINI AÇTI. TAMAMI TÜRK TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİLEN ÜRÜNLERİN SERGİLENDİĞİ FUAR, 7 EKİM TARİHİNE KADAR ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAYACAK. FUARIN ZİYARETÇİLERİ ARASINDA ÇOK SAYIDA ÜLKENİN BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLARI DA BULUNUYOR.   

Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve milli temalı olma özelliğini taşıyan Expo İş, İnşaat Makineleri Ve Ekipmanları Fuarı, Anfaş Fuar Merkezi’ndeki açıldı.  TÜRKİYE'nin ilk ve tamamı yerli iş ve inşaat makineleri üreticisi firmaların katılımıyla düzenlenen CM Expo İş İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı, Antalya'da ANFAŞ Fuar Merkezi'nde açıldı. Bosphorus Expo firması tarafından 4-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Cm Expo İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı'na, tamamı Türkiye'de iş ve inşaat makineleri üzerine üretim yapan firmalar katılıyor. 

 

Fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, birçok Afrika ülkesinden üst düzey yönetici ve işadamıyla davetliler katıldı. Açılışta konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye'nin bu alanda çok iyi bir konumda olduğunu belirtti. Antalya'da ilki düzenlenen bu fuarın başarılı olması için gereken desteği vereceklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise fuarın gelişerek 10.'sunun, 20.'sinin düzenlenmesini arzu ettiğini belirtirken, fuarın özelliğini ise tamamen yerli firma ürünlerinin bulunması olduğunu söyledi. 

 

Antalya'nın 1 milyar doları aşan ihracat rakamlarıyla hedeflerini yakalayan örnek bir şehir olduğunu belirten Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin de, bakanlık olarak yatırımcılara 3 buçuk milyarlık destek verildiğini söyledi. Bu fuarın Türkiye'nin ilk defa düzenlenecek olan yerli, milli iş makineleri fuarı olduğunu belirten Bosphorus Expo Yönetim Kurulu Başkanı Utku Bengisu ise Türkiye'nin yerli iş makineleri yolculuğu 30 yıldır devam ettiğini belirtti.

Yerli ve milli üretimin yurt içinde kullanımının arttırılmasına dikkat çekmenin amaçlandığı fuara, 32 Afrika ülkesinden 400 kişilik iş ve inşaat makinası alım heyetini katılım gösterdi. 42 bin metrekarelik alana kurulan ve 7 Ekim’e kadar açık kalacak olan fuarı 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Anahtar Kelimeler:
Antalya'da Orman Yangını!Önceki Haber

Antalya'da Orman Yangını!

Erdoğan: ''Hava Sahaları da Kapatılacak!''Sonraki Haber

Erdoğan: ''Hava Sahaları da Kapatılacak!...

Yorum Yazın

Altının gram fiyatı 523 lira seviyesinden işlem görüyor
5 gündür kayıp olan genç kız, odasının duvarına “Evden ayrılmadan nasıl ölmek istersin” yazılı not bırakmış
Antalya'da otomobil takla attı: 2 yaralı
Antalya'da giriş kattaki daire alev topuna döndü: 1 yaralı
İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyat uyarısı, tekrar...
Hırsızlar, yeni evli çiftin 136 bin liralık altınını çaldı
Akdeniz ve Ege ‘sıcak gelişme’ uyarısı: İşte risk haritası…
Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı
Başkan Şahin:" Diğer ilçelerden getirilen sokak hayvanları Aksu'ya bırakılıyor"
Kırmızı ışık ihlali kazayla sonuçlandı: 6 yaralı

Başka haber bulunmuyor!