Soçi’de Üçlü Zirve Sona Erdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Soçi’de Üçlü Zirve Sona Erdi
SON GÜNLERİN KRİTİK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN VE İRAN CUMHURBAŞKANI RUHANİ İLE BİRARAYA GELDİ. YAPILAN ÜÇLÜ VE HEYETLERARASINDAKİ GÖRÜŞMENİN ARDINDAN ÜÇ LİDER KAMERALARIN KARŞISINA GEÇTİ VE ZİRVEYİ DEĞERLENDİRDİ.
Sanax İnşaat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında Rusya'nın Soçi kentinde Suriye için düzenlenen üçlü zirve gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan önce İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü ardından ise üçlü zirveye geçildi. Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi yaklaşık 1,5 saat sürdü. Liderler zirvenin ardından ortak basın toplantısına geçti.

 

Erdoğan; 'Kritik görüşmeler yaptık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zirvede Putin ve Ruhani ile kritik görüşmeler yapıldığını belirtti ve Suriye konusunda önemli kararlar alındığını

belirtti.
 

 Erdoğan; Terör Örgütleriyle Aynı Çatıda Olamayız

Ortak açıklamanın işbirliği esaslarını yansıtan ilk adım olduğunu ifade eden Erdoğan, sürdürülecek barış süreçte teröristlerin süreçten dışlanmasının önemine değindi

Erdoğan konuşmasında Suriye'de güven artırıcı önlemlerin kademeli olarak devreye sokulması,  İdlib ile Afrin sorunlarının çözülmesi içinde sorumlu üye ülkeleri çabaları desteklemeye davet etti.

 

Jandarmadan Helikopter Destekli Uyuşturucu OperasyonuÖnceki Haber

Jandarmadan Helikopter Destekli Uyuşturu...

Trump’ın Danışmanından 'Fetullah Gülen' AçıklamasıSonraki Haber

Trump’ın Danışmanından 'Fetullah Gülen'...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!