Rusya Lideri Putin ve ABD Lideri Trump, Türkiye'yi Konuştu!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rusya Lideri Putin ve ABD Lideri Trump, Türkiye'yi Konuştu!
Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Trump'ın G20'de yaptığı görüşmeye dair Kremlin'den yapılan açıklamada "İki lider, Suriye'yi ve İdlib'deki durumu görüştü.
Sanax İnşaat

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın G20 Liderler Zirvesi'nde yaptıkları görüşmede Suriye'yi ele aldıklarını belirterek, "İki lider uluslararası ilişkileri, Suriye'yi ve İdlib'deki durumu görüştü. Bu bağlamda Türkiye hakkında da konuştular." dedi.

Dmitriy Peskov, Putin ile Trump'ın Japonya'nın Osaka şehrinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında bugün gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE HAKKINDA DA KONUŞTULAR"

İki liderin uluslararası meseleleri istişare ettiklerini anlatan Peskov, "Putin ve Trump uluslararası ilişkileri ve ticareti ele aldılar. Suriye'yi ve İdlib'deki durumu da görüştüler. Bu bağlamda Türkiye hakkında da konuştular." ifadelerini kullandı.

SİLAHSIZLANMA GÜNDEMDE

Görüşmede Çin'e ilişkin gelişmelerin de ele alındığını belirten Peskov, "Ayrıca silahsızlanma ve stratejik istikrara yönelik konular da detaylıca ele alındı." dedi.

BAKANLAR SEVİYESİNDE İLİŞKİLER DEVAM EDECEK

İki liderin karşılıklı müzakerelerin devam etmesi konusunda anlaştığına işaret eden Peskov, "Ele alınan konular Rus ve ABD'li dışişleri bakanları ve hazine yetkilileri arasında devam edecek" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Yunuslar gitti, deniz kızları geldi... Önceki Haber

Yunuslar gitti, deniz kızları geldi... 

UEFA Resmen Açıkladı! Avrupa Kupalarından Men!Sonraki Haber

UEFA Resmen Açıkladı! Avrupa Kupalarında...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!