PKK'dan hain pusu! Şırnak'ta AK Parti'li Başkana Evinin Önünde Silahlı Saldırı Düzenlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
PKK'dan hain pusu! Şırnak'ta AK Parti'li Başkana Evinin Önünde Silahlı Saldırı Düzenlendi
Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinin Belediye Başkanı AK Parti'li Cevher Benek, seçim sonuçlarını takip ettikten sonra evine gittiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.
Kaptan İlaçlama

Şırnak AK Parti'li başkana evinin önünde silahlı saldırıAK Parti'li başkana evinin önünde silahlı saldırı

Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinin Belediye Başkanı AK Parti'li Cevher Benek, seçim sonuçlarını takip ettikten sonra evine gittiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Korumalarının karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmazken, kaçan ve PKK'lı teröristler olduğu değerlendirilen saldırganları yakalamak için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

KARANLIKTAN FAYDALANIP KAÇTILAR

Uludere'nin Hilal beldesi Belediye Başkanı Cevher Benek ve beraberindeki bir grup partili, seçim sonuçlarını takip etmek üzere parti binasında toplandı. Seçim sonuçlarının ardından Benek ve beraberindekiler, saat 02.30 sıralarında binadan çıktı. Benek, evine gittiği sırada silhalı bir grubun saldırısına uğradı. Benek'in korumalarının anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Sayısı henüz tam belirlenemeyen saldırganlar karanlıktan faydalanıp kaçarken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Bölgede hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Belediye Başkanı Cevher Benek, olaydan sonra yaptığı açıklamada, saldıranların PKK'lı teröristler olduğunu belirterek, Ölü ya da yaralı yok. Bölücü PKK terör örgütü bu bölgede yıllardır başaramadığını her zamanki gibi baskı ve tehditle başarabilmek için bu suikastı bana yaptı" dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tebrik TelefonuÖnceki Haber

Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tebrik...

OYUNU KULLANAN DENİZE KOŞTUSonraki Haber

OYUNU KULLANAN DENİZE KOŞTU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!