Microsoft’un Yeni Yapay Zeka Programı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Microsoft’un Yeni Yapay Zeka Programı!
İklim değişikliği ile mücadelede teknoloji odaklı projeler geliştirilmeye devam ediyor. Microsoft’un iklim değişikliğini için geliştirdiği Al for Earth programı yapay zeka ve veri madenciliğini birlikte kullanıyor.

İklim değişikliği ile mücadele

Microsoft, önümüzdeki beş yıl için yaptığı planlama ile “AI for Earth” programını genişletiyor. Bu program ile bilim insanları, işletmeler ve hatta çiftçilere çevreyi daha iyi korumak için yeni yapay zeka uygulamaları sağlanabilir.

Microsoft’un başkanı Brad Smith, şirketin doğal sistemleri izlemek, modellemek ve yönetmek için önümüzdeki beş yıl boyunca yapay zeka sistemine 50 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Yapay zekanın enerji tasarrufu ve tarımdaki gereksiz su kullanımını azaltmak için ilgili verileri toplamak ve analiz etmek için kullanılabileceği belirtildi.Veri analizi ile yapay zekanın birlikteliğini içeren “AI for Earth” programı yaşanabilir bir dünyanın kapılarını açabilir. Yeni yatırımlar ile günümüz teknolojisi sadece üretmek için değil, korumak için de kullanılıyor.

Kaynak:shiftdelete.net

Anahtar Kelimeler:
Muratbey Uşak'ta Büyük Sürpriz!Önceki Haber

Muratbey Uşak'ta Büyük Sürpriz!

Süper Lig'de 8 Teknik Direktör Değişikliği Yaşandı!Sonraki Haber

Süper Lig'de 8 Teknik Direktör Değişikli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!