Kemer'de kadın polislere turist ilgisi 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
 Kemer'de kadın polislere turist ilgisi 
Toplum Destekli Polislik Birim Amirliğine bağlı kadın polisler, turistlere acil durumlarda yapmaları gereken durumları içeren ve 3 dilde hazırlanan broşürleri dağıttı  
Kaptan İlaçlama

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Birim Amirliği, ilçeye gelen turistlere iyi tatil dileklerinde bulunan ve olası sıkıntılarda arayacakları 112 Acil Çağrı Merkezi’ni hatırlatan broşürler dağıtıyor, görünür noktalara afişler asıyor. Genellikle kadın polislerin yürüttüğü faaliyetlerde renkli anlar da yaşanıyor. 

Turistlerin yoğun bulunduğu noktalardan Cumhuriyet Meydanı’nda başlatılan çalışmalarda, turistlerin bir kısmı broşürü inceleyerek teşekkür ederken, bazı  turistlerde kadın polislerle fotoğraf ve öz çekim yapmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Toplum Destekli Polislik görevlilerinin broşür verdiği bir Rus turist, kendisinin de polis olduğunu söyleyince iki ülke polisleri arasında bir süre sohbet devam etti. Sohbetin ardından Rus polisin eşi hatıra fotoğrafı çekti. Broşür dağıtma faaliyetlerinin süreceği belirtildi. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Türkçe, İngilizce, Rusça ve Almanca dillerinde hazırlanan broşürün ön yüzünde polis amblemi, çok dilde yazılmış “Hoşgeldiniz” başlığı, altında “herhangi bir  sorun varsa lütfen 112’yi arayınız”, “Sadece güvenliğiniz için” ve “Antalya’dan selamlar” ibareleri İngilizce olarak yer alıyor. 

Broşürün diğer sayfalarında ise, “Akdenize’e en uzun kıyısı bulunan, güneşi, denizi, doğal ve kültürel zenginlikleri ile turizmin başkenti olan Antalya’mıza hoşgeldiniz. Havalimanından girişinizden konaklayacağınız yere kadar geçen süre ile dönüş süresince “Artık misafirimizsiniz” sloganıyla sizlerin huzur ve güven ortamında bir tatil yapmanız amacıyla Antalya Emniyet Müdürlüğü Personeli 7 gün 24 saat görev yapmaktadır. Tatil süresince olası polisiye bir sıkıntınızda 112 Acil Çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kültürel ve doğa güzelliklerini aynı topraklarda barındıran ülkemize ve Antalyamıza tekrar hoş geldiniz. Tatilinizin huzurlu ve güvenli geçmesini dileriz” açıklamaları  Türkçe, İngilizce, Rusça ve Almanca dillerinde yer aldığı görüldü. 

31 Temmuz / Döviz kurlarında son durumÖnceki Haber

31 Temmuz / Döviz kurlarında son durum

Antalya'da freni boşalan otomobil dehşet saçtı!Sonraki Haber

Antalya'da freni boşalan otomobil dehşet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!