Kaş'ta Dalış Şampiyonası Kortejle Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kaş'ta Dalış Şampiyonası Kortejle Başladı
ANTALYA'NIN KAŞ İLÇESİ'NDE DÜZENLENEN AVRUPA VE ULUSLARARASI SERBEST DALIŞ YARIŞMALARI AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI. DÜZENLENEN KORTEJİN ARDINDAN TÖRENDE KONUŞAN ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, DALIŞ TURİZMİ İÇİN KAŞ'IN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.
Sanax İnşaat

Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ve Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Açık Yarışmaları düzenlenen kortej ve tören ile başladı.

Açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Paletli serbest dalış Başkanı Anna Arzhanpova, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, protokol üyeleri ve şampiyonaya katılan ülkelerin sporcuları katıldı.

 

Kaş girişinden Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Mehteran Takımı'nın konserinin ardından Kaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü folklor ekibi gösteri yaptı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Kaş sualtı sporları açısından dünyanın en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirtti. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CMAS ve federasyonunun düzenlediği şampiyonanın Antalya'nın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağına dikkati çekti.  CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Kaş'ın ikinci kez çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını ve Kaş'ın dalış sporu için dünyada çok farklı bir yer olduğuna vurgu yaptı.

 

Törende konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu'da Kaş'ta yapılan etkinliklerin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. 4 dalda yapılan şampiyonaya 17 ülkeden, 84 sporcu katılıyor.

Anahtar Kelimeler:
Bahçeli'den Barzani'ye Çok Sert UyarıÖnceki Haber

Bahçeli'den Barzani'ye Çok Sert Uyarı

Şüpheli Paketten 'Biberon' Çıktı!Sonraki Haber

Şüpheli Paketten 'Biberon' Çıktı!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!