Gurbetçi vatandaşların referandum oy kullanımı başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gurbetçi vatandaşların referandum oy kullanımı başladı
Eskişehir Havalimanı’nda oy kullanmak isteyen gurbetçi vatandaşlar için bir sandık hazırlandı.

Türkiye’de 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum ile ilgili olarak yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy verme işlemi, karayolu, havalimanları ve limanlardaki gümrük kapılarında bugün başladı. 
Eskişehir Havalimanı’nda oy kullanmak isteyen gurbetçi vatandaşlar için bir sandık hazırlandı. Sandığın mühürlenmesinin ardından oy verme işlemi başlatıldı. Oy verme işlemi 16 Nisan 2017 saat 17.00’ye kadar sürecek. Vatandaşlar oy pusularında yazan ‘Evet’ veya ‘Hayır’ seçeneğini tercih edecek.


Eskişehir Havalimanında bulunan Seçim Kurulu Başkanı Serpil Büyüktopaç, 24 saat boyunca oy verme işlemlerinin devam edeceğini söyledi. Bugün itibariyle yurt dışından gelen ve giden vatandaşlarımız halk oylamasının başladığını belirten Büyüktopaç, “16 Nisan saat 17.00 itibari ile sona erecek: Hayırlı uğurlu olsun. Geçen seçime göre bu yıl daha az oy kullanımı tahmin edildiği için bu sene tek sandık kuruldu. 3 vardiya şeklinde 5’er kişilik görevliler bulunuyor. Yurt dışından gelen veya giden vatandaşlarımız kontrollerden sonra 24 saat boyunca oy kullanabilecekler. Bizler 24 saat boyunca hazır durumdayız” dedi.

Anahtar Kelimeler:
“19 terörist etkisiz hale getirildi”Önceki Haber

“19 terörist etkisiz hale getirildi”

Şehit aileleri bir araya geldiSonraki Haber

Şehit aileleri bir araya geldi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!