DisplayHDR Uyumlu İlk Monitör'ü Samsung Yaptı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DisplayHDR Uyumlu İlk Monitör'ü Samsung Yaptı!
Yakın zamana kadar PC monitörleri ve dizüstü bilgisayar ekranlarının HDR performansı için standart bulunmuyordu.Samsung CHG90 adlı monitörünü oluşturdu.

Samsung CHG90 VESA DisplayHDR sertifikası aldı!

CHG90 ve CHG70 standardı karşılayarak endüstrinin DisplayHDR uyumlu ilk ekranı olma ünvanını kazanma başarısı gösterdi. Yakın zamana kadar PC monitörleri ve dizüstü bilgisayar ekranlarının HDR performansı için standart bulunmuyordu. Bu yılın başında, ekranlar için endüstri çapında arabirim standartlarını belirleyen ve destekleyen VESA tarafından DisplayHDR standardı oluşturuldu.Tamamen açık olan standart; parlaklık, renk aralığı, bit derinliği ve yükselme süresi olmak üzere HDR kalitesini belirtiyor. Standart DisplayHDR 400, 600 ve 1000 olmak üzere üç seviyeden oluşuyor. DisplayHDR seviyesi, HDR içeriğinin parlak iç mekan aydınlatma koşullarında ne kadar iyi deneyim sunacağını gösteriyor. VESA bu sertifikayı verdiği CHG90 modelinin endüstri standardı belirleyicisi kontrast oranı (3000:1), renk doğruluğu ve ortalama sunum titreşimine sahip olduğunu belirtiyor.

Oyuncu monitörünün Duble Full HD (3840×1080 piksel) çözünürlük ile 32:9 kare oranına sahip olduğunu ve 1,499 dolardan satıldığını da not olarak düşelim.

Kaynak:shiftdelete.net

Anahtar Kelimeler:
Son Dakika... Meteoroloji Üst Üste Uyarmıştı!Önceki Haber

Son Dakika... Meteoroloji Üst Üste Uyarm...

Teröristler İşte Böyle YakalandıSonraki Haber

Teröristler İşte Böyle Yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!