Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Finike’de

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Finike’de
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finike’de İlçe Bayramlaşma Töreni’nde konuşma yaptı.
Kaptan İlaçlama

Konuşmasına milletvekili, kaymakam, belediye ve ilçe başkanlarını, idari amirleri ve Finike halkını selamlayarak başlayan Çavuşoğlu iyi bayramlar dileklerini iletti.
Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da Kurban Bayramı tebriklerini ve selamlarını iletti.

Çavuşoğlu, "Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Şu an burada, Finike’de bu tabloyu görmek çok gurur verici. Bayramlar birliğimize ve beraberliğimize vesile oluyor. Bu bayramı da huzur içinde geçiriyoruz. Allah’a şükür ülkemiz emin adımlarla hedeflerine ulaşıyor."dedi.

Kurban Bayramı’nın bu sene önemli bir döneme geldiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu "26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferi’ni hepbirlikte kutladık. 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı’mızı çoşkuyla kutladık. Şimdi de Kurban Bayramı’mızı kutluyoruz." dedi.

Türkiye’nin güçlenerek, tüm zorluk ve engelleri aşarak, hainlere hesap sorarak yoluna devam ettiğini ve Türk halkı olmanın ne kadar gurur verici olduğunu dile getirdi.
Türkiye’nin gelişiminden, ekonomisinden bahseden Çavuşoğlu, Suriye sorunlarınlarına da değindi.

"Cumhuriyet boş bir kavram değil"

Cumhuriyetin 100. yılında güçlü bir Türkiye olacağımızı belirten Bakan Çavuşoğlu, hep bir hedefleri olduğunu dile getirerek, "Cumhuriyet boş bir kavram değil. Slogan değil. Türkiye 100.yılında güçlü olmalı, Türkiye Cumhuriyeti İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümüne çok güçlü bi şekilde girmeli. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti bu toprakları Türk’ün vatanı yapan Malazgirt Zaferi’nin 1000.yılında daha da güçlü olmalı." dedi.

Konuşmasını birlik ve beraberlik mesajı vererek sonlandıran Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tekrardan herkese teşekkürlerini iletti.

Anahtar Kelimeler:
Acemi Kasaplar İş BaşındaÖnceki Haber

Acemi Kasaplar İş Başında

Benzin Kokusu Narkotik Köpeğini KandıramadıSonraki Haber

Benzin Kokusu Narkotik Köpeğini Kandıram...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!