Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Ücret Sabitlendi..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Ücret Sabitlendi..
Yeni askerlik sistemi yürürlüğe girerken, bedelli askerlik için uygulama koşullarının açıklanmasını bekleyenlere de iyi haber geldi. Temmuz'da katsayı artışıyla birlikte artması beklenen bedelli ücreti bu yıl için 31 bin liraya sabitlendi.
Kaptan İlaçlama

Bedelli askerlik hakkından yararlanmak isteyenler, memur maaş katsayısının 240 bin ile çarpımı sonucunda bulunan rakamı bedel olarak yatıracaklar. Bugünün rakamıyla 31 bin liraya karşılık gelen bedel, Temmuz başında katsayının artmasıyla yükselecekti. Olası katsayı artışına göre, daha yeni sistem uygulanmaya başlamadan 31 bin olan bedelli askerlik ücreti 33-35 bin lira arasında bir rakama çıkacaktı. Ancak Milli Savunma Bakanlığı mağduriyetleri önlemek için farklı bir uygulamaya gidiyor.

GEREKÇE MAĞDURİYET OLUŞMASIN

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre, bedelli askerlikte bedelin Temmuz ayındaki katsayı artışından etkilenmemesi için önlem alınıyor. Bunun için bedelin sadece Ocak ayında belirlenen memur maaş kat sayısına endekslenmesi esas alındı. Böylece ilk bedel olarak belirlenen 31 bin lira Ocak ayına kadar değişmeyecek. Her yıl bedel, Ocak ayındaki katsayıya göre belirlenecek. Böylece her ay iki rakam belirlenmesi ve ikinci 6 ay zam gelmesi nedeniyle mağduriyetlerin oluşması engellenecek.

Anahtar Kelimeler:
Binası yıkılan kadın muhtar pes etmedi...Önceki Haber

Binası yıkılan kadın muhtar pes etmedi.....

Antalya uçağının pilotu kuleyi uyardı; öncelikli iniş istiyoruzSonraki Haber

Antalya uçağının pilotu kuleyi uyardı; ö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!