Başbakan Yıldırım medya temsilcileri ile bir araya geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, ÇANKAYA KÖŞKÜ’NDE MEDYA TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ. YILDIRIM, GÜNDEME İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. YILDIRIM, İDAMDAN, REFERANDUMA KADAR BİRÇOK MERAK EDİLEN KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ.

Başbakan Binali Yıldırım medya temsilcileriyle Çankaya Köşkün'nde biraraya geldi. 

Yaklaşık iki saat süren buluşmada medya temsilcileri gündemle ilgilii soruları başbakan Yıldırım'a yöneltti. 

Yıldırım yaptığı açıklamada referandumla ilgili anket sonuçları, milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilmesi, MHP ile AK Parti’nin referandum sürecinde yaklaşması, referandum sonrasında bu iki partinin birleşmesi ile ilgili  soruları yanıtladığı belirtildi. 

Toplantıda Suriye konusu da konuşuldu. 

Yakın bir tarihte Amerika Dışişleri Bakanının Türkiye’yi bir ziyaret gerçekleştireceğini belirten Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin topraklarının güvenliği için ne gerekiyorsa yapacağını, dostlarını da uyaracağını söyledi” 

Özellikle idam konusuna ilişkin Başbakan Yıldırım “Diğer partilerle bir araya geldiğinde bunun ciddi şekilde değerlendirilebileceğini söyledi.

Referandumdan sonra bir mutabakat sağlanırsa partiler arasında, değerlendirileceğini belirten Başbakan Yıldırım, CHP’nin bugünkü söylediklerinde samimi olup olmadığının o tarih geldiğinde görüleceğini söyledi

Anahtar Kelimeler:
Cumhurbaşkanı Ankara'da konuştuÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Ankara'da konuştu

Kılıçdaroğlu Bursa'daSonraki Haber

Kılıçdaroğlu Bursa'da

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!